Колишні учасники

Колишні учасники "Стоп цензурі!" хочуть створити аналогічну платформу

Укрінформ
Напередодні Дня пам'яті Георгія Гонгадзе колишні учасники журналістського руху "Стоп цензурі!" заявили про намір створити аналогічну платформу з метою протистояти дезінформації у ЗМІ, зокрема і щодо висвітлення передвиборчої та виборчої кампаній.

Про це йшлося під час відкриття у Києві виставки плакатів 5-го Міжнародного конкурсу "Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни", присвяченої Дню пам'яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Колишні учасники руху "Стоп цензурі!" можуть стати учасниками подібного руху, який насправді ніколи не зупиняється, хоч і не має організаційного оформлення. Останнім часом, буквально півроку, до мене приходять люди, які слухають Громадське радіо (це не журналісти), і кажуть: "Чи не настав час або відновити "Стоп цензурі!" або утворити якийсь новий журналістський рух саме з огляду на дві виборчі кампанії, які наближаються?" Це - для наших розмірковувань, для наших дій і, звичайно, для розмірковувань нашої аудиторії", - сказав голова правління ГО "Громадське радіо" Андрій Куликов.

Заступник шеф-редактора порталу "Детектор медіа" Світлана Остапа наголосила на тому, що цензура слова нині не така прямолінійна, як раніше, - вона замішана на фейках, дезінформації, і журналісти мають протистояти цьому виклику і створити нову платформу у відповідь.

"Зараз дуже велика загроза для журналістів - це дезінформація і напівправда. Цьому треба протистояти правдивою інформацією, дотриманням журналістських стандартів. Протистояти дезінформації - це дійсно важливо для суспільства, а не для окремих політиків, чи окремих груп, чи окремих країн. І для того, щоб люди протистояли дезінформації і фейковим новинам, дуже важлива медіаграмотність - щоб люди розуміли, кому належить ЗМІ, на кого працює, щоб було прозоре фінансування. Ми далі будемо над цим працювати, я і мої колеги", - зазначила Остапа.

Журналістка "Громадського телебачення" Настя Станко поінформувала, що обговорюється питання про створення навіть двох рухів.

Читайте також: На Майдані у підземці вшанують пам'ять усіх загиблих журналістів

"Один буде ситуативний, говоритиме про вибори без брехні, тобто що відбувається з виборчими процесами, бо наступного року у нас - парламентські і президентські вибори. І те, що відбувається у ЗМІ, не треба плутати з журналістикою. Треба моніторити, говорити, що в цьому неправда, що в цьому джинса, що заказуха, що політична реклама", - наголосила активістка.

Інший рух, за її словами, мав би говорити про захист журналістів, про утиски свободи слова. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-