В Україні немає контролю, що продають під виглядом е-сигарет — експерт

В Україні немає контролю, що продають під виглядом е-сигарет — експерт

Ексклюзив
Укрінформ
В Україні обіг електронних сигарет жодним чином не контролюється, відсутня також достовірна інформація щодо складу рідин у заправних контейнерах.

Про це кореспонденту Укрінформу заявила фахівець з профілактики споживання тютюну та алкоголю Центру громадського здоров'я МОЗ України Катерина Римаренко.

“Україна є однією з небагатьох країн Європи, де обіг електронних сигарет жодним чином не регулюється та не контролюється. Немає інформації про те, що продають українським споживачам, що входить до складу заправних контейнерів, яка там речовина, в якій концентрації міститься нікотин. Ані належного маркування цих рідин, ані контролю за тим, що саме продається в Україні”, - каже Римаренко.

За її словами, використання електронних сигарет має бути, насамперед, врегульовано державою.

Читайте також: Раді пропонують заборонити ароматизовані сигарети

“Люди, які користуються цими засобами, мають розуміти, що це не є безпечним для їхнього здоров’я. Зокрема, при курінні електронної сигарети виділяються важкі метали,” - наголосила Римаренко.

Як повідомляв Укрінформ, електронні сигарети є небезпечними для здоров’я людини, бо містять шкідливі речовини та можуть зумовлювати розвиток смертельних захворювань, зокрема, раку. Всесвітня організація охорони здоров'я та МОЗ України не рекомендують використовувати ці продукти. У світі практично немає достовірних даних щодо того, що електронні сигарети безпечні. Також вони й не є засобом, що допомагає відмовитися від тютюнопаління.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-