Вселенський патріарх нагадав про московське самоуправство щодо Київської митрополії

Вселенський патріарх нагадав про московське самоуправство щодо Київської митрополії

Укрінформ
Вселенський Патріарх Варфоломій у доповіді на відкритті Архієрейського собору Константинопольської церкви у Стамбулі перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії починаючи з XV століття.

Про це кореспондентові "Громадського" повідомили кілька учасників Собору.

"Цей великий історичний екскурс - ще одне підтвердженняя того, що Собор обговорить усі передумови, зокрема й історичні, для надання Києву автокефалії", - зазначив кореспондент.

Як відомо, 1 вересня у Стамбулі розпочався Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання українській Православній церкві автокефалії.

Собор триватиме до 3 вересня. Питання України планують розглянути 2 вересня у другій половині дня. Очікується, що після консультацій з єпископами з усього світу Константинопольський патріархат може остаточно визначити терміни надання Томосу — грамоти, яка оголосить про незалежність Української православної церкви.

Читайте також: Євстратій Зоря розповів, коли Архієрейський собор обговорить автокефалію УПЦ

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Згодом Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-