У Супрун назвали ТОП-5 найпопулярніших медичних вишів

У Супрун назвали ТОП-5 найпопулярніших медичних вишів

Укрінформ
У Міністерстві охорони здоров'я України назвали ТОП-5 найпопулярніших медичних вишів країни, список очолив Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Цього року найпопулярнішим серед вступників став Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. Саме там найбільше абітурієнтів навчатимуться за державним замовленням. Із 765 бюджетних місць 683 припадає на спеціальність "Медицина", 71 - спеціальність "Педіатрія", 8 - "Стоматологія", 3 - "Медична психологія". У п’ятірку найпопулярніших медуніверситетів увійшли також Львівський національний медуніверситет ім. Д. Галицького, Вінницький національний медуніверситет ім. Пирогова, Харківський національний медуніверситет (406) та Івано-Франківський національний медуніверситет. У 2018 році в Україні на спеціальності галузі знань "Охорона здоров’я" вступники подали близько 65 тис. заяв. Найбільш популярними серед вступників були медицина (майже 30 тис. заяв), фармація (понад 15 тис. заяв), стоматологія (понад 9 тис. заяв) та педіатрія (3 тис. заяв). Цього року вперше абітурієнти мали подолати поріг 150 балів з профільних предметів ЗНО для вступу на лікарські спеціальності, а зарахування відбувалось за широким конкурсом", - повідомили у МОЗ.

Читайте також: Понад дві тисячі вступників отримали рекомендації до магістратури з права

У відомстві зазначили, що цього року уперше для вступу на лікарські спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) абітурієнти мали набрати понад 150 балів за результатами ЗНО з кожного із двох конкурсних предметів: біології, хімії або математики.

"Під час цьогорічної вступної кампанії абітурієнти вступали в медуніверситети за широким конкурсом. Це означає, що кількість бюджетних місць на спеціальностях у кожному університеті визначалася саме за запитом абітурієнтів, а не міністерства. У своєму електронному кабінеті вступники могли розставити пріоритети навчання від 1 до 7, де 1 - це та спеціальність, на якій вони хочуть навчатися найбільше. Так званий принцип, коли "місце йде за студентом", - наголосили у МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-