Школа не має права вимагати від батьків медкарти дитини - МОЗ

Школа не має права вимагати від батьків медкарти дитини - МОЗ

Інфографіка
1655
Ukrinform
“Медичну карту дитини" скасовано у березні 2018 року, тому адміністрація шкіл не має права вимагати її від батьків.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.  

«Нагадуємо батькам, вчителям і медикам: ця довідка більше не потрібна. Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Форму № 026/о МОЗ України скасувало ще у березні 2018 року. Так само не намагайтесь визначати готовність дитини до школи за кількістю постійних зубів чи іншими химерними і застарілими методиками”, - наголошують у МОЗ.

Фахівці підкреслюють, що дитину перед початком навчального року має оглянути педіатр або сімейний лікар та видати потрібні довідки.

“Це - довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини, зокрема, зазначить в ній групу для занять фізичною культурою. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів. Довідку форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень», що містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб”, - зазначили у відомстві.

Читайте також: Супрун розповіла, з якого віку варто вчити іноземні мови

Експерти наголошують, якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. 

“Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. Водночас, якщо вашій дитині робили щеплення (планові чи пропущені) або якщо у навчальному закладі немає даних про щеплення дитини, довідка буде потрібна”, - наголосили у МОЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>