Сьогодні - Міжнародний день шульги

Сьогодні - Міжнародний день шульги

Укрінформ
У світі 13 серпня відзначається Міжнародний день шульги. Він був започаткований у 1992 році з ініціативи Британського клубу ліворуких.

Масовий рух ліворуких людей розпочався в 1980 році з мітингів у США на захист звільненого поліцейського Франкліна Вінборна. Він як шульга носив кобуру ліворуч, хоча за статутом мусив носити її праворуч. 

День шульги покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються ліворукі люди у праворукому світі - перенавчання ліворуких дітей (учителями чи батьками) писати правою рукою, що веде до психологічних травм, привернення уваги виробників побутових товарів, дизайнерів до необхідності враховувати зручності шульги. 

Серед населення, за різними оцінками, зустрічається від 7 до 17% ліворуких. У деяких видах діяльності ліворукі мають певні переваги. Наприклад, у грі на музичних інструментах, у спорті – футболі, боксі, тенісі, фехтуванні. 

Читайте також: Порошенко привітав молодь: Вам вирішувати, якою буде країна

Серед ліворуких багато визначних особистостей: Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Нікколо Паганіні, Моцарт, Людвіг ван Бетховен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель, Чарлі Чаплін, Фрідріх Ніцше, Степан Бандера. З-поміж наших сучасників шульгами є Білл Гейтс, Пол Маккартні, Вуді Аллен, Барак Обама, Білл Клінтон, Мілла Йовович, Олег Блохін, Святослав Вакарчук та багато інших.

Фото: prezenu.joj.sk.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-