Мінінформ проведе загальнонаціональну кампанію до Дня корінних народів світу

Мінінформ проведе загальнонаціональну кампанію до Дня корінних народів світу

Фото
Укрінформ
Міністерство інформаційної політики  разом з Меджлісом у рамках відзначення 9 серпня Міжнародного дня корінних народів світу проведе загальнонаціональну комунікаційну кампанію.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказала перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент агентства.

«Ця кампанія є дуже важливою. По-перше, вона є просвітницькою, бо, на мою думку, українцям важливо знати про своє багатство, не виключати кримських татар як свою частину, бо насправді, на жаль, така ворожа пропаганда, яка велася раніше, мала на меті максимально дистанціювати два народи, які проживали поруч», - сказала Джапарова.

За її словами, кампанія складається з кількох частин. Зокрема, йдеться про відкриту в Укрінформі фотовиставку “Корінні народи - багатство України”, яка показує сучасних кримських татар та кримчаків у своєму національному стилізованоу одязі. Також МІП уже підготувало та розмістило в українських містах 150 бордів та сіті-лайтів із макетами про корінні народи, які є багатством України. Крім того, знято відеоролики про Крим, яким надано статус соціальної реклами. 

Тематичні ролики та макети будуть поширені серед посольств України за кордоном та серед органів державної влади.

“Над цією компаніє працювала дуже потужна команда, яка перебуває у Криму”, - запевнила заступник міністра.

Як зазначив народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, культурні заходи з нагоди Дня корінних народів світу відбудуться у Мелітополі.

“Меджліс кримськотатарського народу у цьому році робить заходи у Мелітополі. На жаль, не в Криму. У Мелітополі будуть відбуватися заходи культурного формату, де будуть представляти свою культуру, свою самобутність кримські татари і караїми, які там згуртовані у громадську організацію", - сказав він.

Читайте також: Посольство США відзначило внесок корінних народів у культуру України

Як відомо, Міжнародний день корінних народів світу відзначається 9 серпня починаючи з 1995 року за рішенням Організації Об'єднаних Націй. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів.

За даними ЮНЕСКО, сьогодні у 70 країнах світу проживає близько 300 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються понад 5 тисячами своїх етнічних мов і  дотримуються своїх культурних традицій. День був заснований задля того, аби світова спільнота пам'ятала про необхідність виявляти турботу і солідарність з представниками корінного населення, якому досить часто на своїй прабатьківщині загрожує асиміляція, або ж вони зазнають різних форм дискримінації (як це, приміром, відбувається зараз з кримськими татарами в окупованому Росією Криму).

Цього року Україна втретє відзначатиме Міжнародний день корінних народів світу на офіційному рівні. Організатором заходів є Міністерство інформаційної політики України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу та іншими організаціями.

Фото: Юлія Овсяннікова / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-