Агресія щодо журналістів: у липні зафіксували найбільшу кількість нападів

Агресія щодо журналістів: у липні зафіксували найбільшу кількість нападів

Укрінформ
В Україні у липні зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів з початку цього року.

Про це повідомляє Інститут масової інформації за результатами щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова».

“У липні в Україні зафіксовано найбільшу кількість побиттів журналістів з початку року – 7 випадків. Для порівняння, у лютому сталося 2 побиття журналістів, у березні – 5, квітні – 1, травні – 6, червні – 1”, - йдеться в повідомленні.

Зокрема, у Києві наприкінці липня фотографу Associated Press Єфрему Лукацькому поліцейський розпилив в очі газ із балончика, коли журналіст знімав сутички протестувальників з поліцією в еко-парку на масиві Осокорки.

У Кривому Розі кореспондента інформаційного порталу “Перший Криворізький” Миколу Чирву вдарив в обличчя заступник начальника одного з відділів комунального підприємства “Швидкісний трамвай”, коли журналіст виконував редакційне завдання з приводу встановлення чи спростування факту жорстокого поводження з тваринами на території вказаного підприємства. Обвинувальний акт щодо нападника Криворізька місцева прокуратура № 3 направила до суду за спричинення умисного тілесного ушкодження та перешкоджання законній професійній діяльності журналіста (ч.1 ст.125 та ч.1 ст.171 КК України).

Читайте також: Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів — НСЖУ

Крім того, у липні було зафіксовано 5 випадків погроз журналістів, ця кількість також зросла у порівнянні з попередніми місяцями.

Загалом у липні ІМІ зафіксував 28 випадків порушень свободи слова в Україні, з них 21 випадок – це фізична агресія щодо журналістів.

Найбільше випадків сталося в Києві з областю (10), три на Дніпропетровщині та по два випадки на Кіровоградщині, Львівщині, Одещині та Полтавщині, в інших регіонах – по одному випадку.

Агресорами та порушниками у липні в основному були приватні особи та правоохоронці, зазначається в повідомленні.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували 3 випадки кібератак на сайти ЗМІ, та по 1 випадку – у категоріях напади на офіси ЗМІ, пошкодження майна журналістів, непрямий та юридичний тиски, судові позови проти ЗМІ, доступ до інформації.

Також в ІМІ нагадали про спробу Регламентного комітету Верховної Ради обмежити доступ журналістів до кулуарів парламенту. Журналістська спільнота розцінила таку ініціативу комітету як спрямовану на згортання свободи слова, оскільки “створення такого “гетто” для журналістів призведе лише до одного: журналісти матимуть доступ не до тих спікерів, яких вимагає редакційне завдання чи суспільний інтерес, а лише до тих, кого визначать піар-служби парламентських фракцій”, зазначили в організації.

Таким чином, підсумували в ІМІ, з початку року ними зафіксовано 63 випадки перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, 22 випадки побиттів журналістів, 18 випадків погроз та 10 випадків обмеження доступу до інформації.

Як повідомлялося, Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-