Після Томосу: Філарет розповів про долю Києво-Печерської та Почаївської лавр

Після Томосу: Філарет розповів про долю Києво-Печерської та Почаївської лавр

4446
Укрінформ
Києво-Печерська лавра та Почаївська лавра є власністю Української держави, наразі переданою в користування українській церкві Московського патріархату, однак після створення в Україні єдиної помісної церкви вони мають бути передані їй.

Про це заявив в інтерв’ю “Прямому” предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

“Справа в тому, що ніякої власності Московський патріархат в Україні не має. ... Власність церкви в Україні є власністю української церкви. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві. Бо це є українська святиня”, - сказав він.

Читайте також: Московський патріархат після надання УПЦ Томосу має перейменуватися - Філарет

Предстоятель УПЦ КП наголосив, що ні Росія, ні Московський патріархат ніякого стосунку до цих святинь не мають. “А ті парафії, які побудували і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має”, - додав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-