Які заяви вступників розглядатимуть першочергово – роз'яснення МОН

Які заяви вступників розглядатимуть першочергово – роз'яснення МОН

Відео
Укрінформ
Послідовність розгляду заяв вступника при адресному розміщенні державного та регіонального замовлення визначається встановленими ним пріоритетностями.

На цьому наголосив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров у відео-роз'ясненні для вступників, опублікованому 26 липня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Часто виникають питання про послідовність розгляду заяв у системі широкого конкурсу: яка розглядатиметься першою? Є думки, що та, яка з більшим конкурсним балом чи раніше подана, чи подана на конкурсну пропозицію з більшим або меншим номером. Однак запевняю вас, що це не так. Ні за шифром спеціальності чи пропозиції, ні за конкурсним балом, ні за датою подачі заяв конкурсні пропозиції не розглядаються. Вони розглядаються тільки відповідно до пріоритетностей. Першою буде розглянута заява з найвищою пріоритетністю. Попри те, що в ній може бути найнижчий конкурсний бал та вона подана найпізніше", - розказав Шаров.

Він також пояснив: якщо вступник анулював заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетностями 1 та 2 скасовані, отже найвища - 3. Саме з неї почнеться розгляд заяв вступника, й ця заява розглядатиметься одночасно на рівні з першою пріоритетністю інших вступників.

Читайте також: Бюджет чи контракт: МОН радить вступникам не поспішати

"У цьому разі відсутність заяв з 1,2 пріоритетністю жодним чином не робить заяву з пріоритетністю 3 такою, що розглядається пізніше", - підкреслив очільник директорату.

Окремо Шаров наголосив, що при адресному розміщенні розглядаються всі подані заяви.

"Якою не була б пріоритетність заяви - до неї дійде черга. Коли заяви будуть розглядатись, має значення тільки конкурсний бал, що набраний у відповідній заяві на відповідну конкурсну пропозицію", - резюмував він.

У МОН уточнили, що йдеться про заяви на бюджетну форму навчання – їх цього року можна було подавати максимум 7 на 4 спеціальності. Кожній заяві вступник присвоював від першої до сьомої пріоритетності.

Відео-роз'яснення доступне на youtube-каналі Міністерства освіти та науки.

Як повідомляв Укрінформ, 26 липня 2018 року закінчується реєстрація електронних заяв вступників після школи на бакалавра, а також магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-