Вбивство Шеремета: медійники та правозахисники вимагають звіту про розслідування

Вбивство Шеремета: медійники та правозахисники вимагають звіту про розслідування

Заява
813
Укрінформ
Медійні та правозахисні організації вимагають від Національної поліції, СБУ та Генпрокуратури публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. 

Про це йдеться у їхній заяві, яку оприлюднило у п'ятницю видання "Детектор медіа".

"Сьогодні, 20 липня 2018 року, виповнюється два роки від дня вбивства журналіста Павла Шеремета. Звістка про його загибель шокувала багатьох в Україні та поза її межами, і через два роки потрясіння не зменшилося. Ми досі не знаємо, чому вбили Павла. Не знаємо, хто був замовником, у якій країні він живе, хто був виконавцем і що стало причиною цього жахливого теракту. Теракту, оскільки вбивство журналіста завжди спрямоване не тільки проти нього самого; це ще й акт залякування - колег і суспільства в цілому. Це промовистий знак усім нам", - зазначається у заяві.

Підписанти також нагадали, що Президент Порошенко назвав розслідування вбивства Шеремета "справою честі". Однак нині перебіг слідства засекречений: ні рідні Павла, ні колеги-журналісти, ні суспільство не знає, чи є у слідчих підозрювані та версії. "За допомогу в розкритті злочину не було призначено винагороду - як це сталося після вбивства журналіста у Словаччині. За ці два роки нікого з керівників слідства не відправили у відставку через відсутність результатів", - наголосили медійники та правозахисники.

Вони нагадали, що в Україні є моторошний приклад розслідування вбивства іншого журналіста - Георгія Гонгадзе, і якщо виконавці врешті-решт понесли покарання, то замовників досі не названо. 

Читайте також: У Києві вшанували пам'ять журналіста Шеремета

"Ми не хочемо, щоби ще багато років колеги, близькі, українське суспільство в цілому чекало покарання для вбивць і замовників цього злочину. Ми вимагаємо справедливості для Павла Шеремета. Ми вимагаємо публічного звіту від правоохоронних органів - Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України - про перебіг розслідування вбивства Павла Шеремета. Ми вимагаємо конкретних дій, а не чергових заяв про необхідність розслідування. Інакше "справа честі" стане величезною ганьбою для всієї української влади та країни загалом", - вважають підписанти заяви.

Як повідомляв Укрінформ, відомий журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля, за кермом якого він перебував. Оперативно-слідча група, створена для розслідування вбивства Шеремета, досі продовжує збирати доказову базу. 

Попередньо правоохоронці розглядали кілька версій того, що сталося. Зокрема, "професійна діяльність" та "російський слід". Наразі слідство схиляється до версії про професійні мотиви вбивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-