З 1 липня “первинку” надаватимуть незалежно від декларації — МОЗ

З 1 липня “первинку” надаватимуть незалежно від декларації — МОЗ

2270
Ukrinform
Українці зможуть і надалі отримувати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, чи підписали вони декларацію з лікарем, чи ще продовжують його шукати.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я.

"До кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами. За базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів — за пацієнтів, які підписали декларації. Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. Заклади охорони здоров'я, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Тобто через прямі виплати чи механізм медичної субвенції держава продовжує оплачувати медичне обслуговування КОЖНОГО українця", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що дільничий терапевт може запропонувати підписати з ним декларацію, але рішення, кому довірити своє здоров’я, залишається за пацієнтом.

Читайте також: Гройсман каже, що заступник Супрун або доведе свою людяність, або піде

Лікарів, які надають первинну медичну допомогу, та реєстраторів МОЗ України закликають змінювати підхід до спілкування з пацієнтами. У багатьох закладах ці зміни вже відчутні: лікарі організовують ярмарки здоров’я і виїжджають у Центри надання адміністративних послуг, роз’яснюють особливості вибору лікарів у ЗМІ та на зборах місцевих громад.

Водночас МОЗ продовжує отримувати повідомлення про тиск на пацієнтів і погрози з боку лікарів. Ще раз наголошуємо, що це неприпустимо і порушує закон про фінансові гарантії медичного обслуговування та наказ МОЗ України про вибір лікаря.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-