МОЗ починає вакцинацію дорослих від кору

МОЗ починає вакцинацію дорослих від кору

Укрінформ
Відтепер в Україні проводитиметься безоплатна імунізація вакцинами, закупленими за бюджетні кошти, дорослим у групах підвищеного ризику захворювання на кір.

Як повідомляє сайт МОЗ, це стало можливим після прийнятих нещодавно відповідних змін у нормативні документи. 

“Таке рішення було прийнято у зв`язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. З початку року 40% від усіх хворих становлять саме дорослі. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, які проживають у спільному просторі (військові, бійці АТО, студенти), а також серед освітян та медиків”, - йдеться  у повідомленні.

Уже зараз Міністерство охорони здоров`я замовило додатково 392 тис. доз вакцин для профілактики кору. Додатковий обсяг вакцин буде закуплено на заощаджені завдяки міжнародним організаціям кошти з бюджету 2017 року.

“Найближчим часом буде прийнято порядок проведення імунізації дорослим та визначено групи, яких вакцинуватимуть безоплатно, про що Міністерство охорони здоров`я поінформує окремо”, -  повідомили у відомстві.

Нагадується, що відповідно до чинного законодавства, вакцини КПК на національному рівні закуповуються лише для імунізації дітей. Рішення про імунізацію дорослих у групі ризику приймається як реагування на несприятливу ситуацію (спалах).

Читайте також: У частині Нацгвардії на Одещині зафіксували спалах кору

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 22-й тиждень 2018 року на кір захворіло 1132 людини (463 дорослих і 669 дітей).

З початку року на кір захворіло 19 249 людей – 7 825 дорослих і 11 424 дітей.

Найбільше людей захворіло на кір у Львівській (всього 2639 людей: 830 дорослих і 1809 дітей), Закарпатській (всього 2442 людини: 456 дорослих і 1986 дітей), Івано-Франківській (всього 2332 людини: 676 дорослих і 1656 дітей), Одеській областях (всього 1782 людини: 876 дорослих і 906 дитини), місті Київ (усього 1362 людини: 849 дорослих і 513 дітей) та Чернівецькій області (всього 1156 людей: 383 дорослих і 773 дитини). 

За цей час від ускладнень кору померло 11 людей: семеро дітей і четверо дорослих. Днями стало відомо про два летальних випадки – померли 10-місячна дитина в Одеській області та доросла жінка у Кіровоградській області. 

Кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення від цієї хвороби можуть мати смертельні наслідки. Діти, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація, наголосили в МОЗ.

Як стверджують у відомстві, вакцина проти кору є у наявності в усіх регіонах. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина “Пріорикс” виробництва “Глаксо Сміт Кляйн”, вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно. Станом на 31 травня 2018 року, в Україні наявні 954 тисячі доз вакцин, також очікуються подальші поставки вакцини КПК. Якщо в окремому лікувальному закладі вакцина відсутня, необхідно звернутися до департаменту/управління охорони здоров’я ОДА.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-