Для переселенців торік придбали лише 37 квартир за потреби 600 тисяч - МТОТ

Для переселенців торік придбали лише 37 квартир за потреби 600 тисяч - МТОТ

Укрінформ
МінТОТ у 2017 році за кошти Державного бюджету придбало для вимушених переселенців загалом по Україні лише 37 квартир.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповів, під час перебування у Херсоні, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі.

"У минулому році ми спромоглися придбати (для вимушених переселенців з Донбасу і Криму - ред.) 37 квартир - із 600 тисяч сімей (вимушених переселенців, які потребують житла - ред.)", розповів Куркчі.

За його словами, обсяг наявного на даний час фінансування МінТОТ не відповідає тим потребам, які сьогодні існують в українському суспільстві, і які має вирішувати міністерство. "Якщо ми говоримо про 1,5 млн вимушених переселенців (в Україні - ред.), а це близько 600 - 800 тис. родин, то ця проблема (забезпечення житлом вимушених переселенців - ред.) має дуже велике матеріальне навантаження, і сьогодні держбюджет не може вирішити її за рік або за два", - сказав урядовець.

Читайте також: Президент Естонії у Краматорську оглянула гуртожиток для переселенців

Як повідомив Куркчі, наразі в Україні для забезпечення житлом вимушених переселенців діє модель, яку запропонувало МТОТ. "У співфінансуванні з місцевими органами влади міністерство запропонувало таку, скажемо, програму як викуп житла і забезпечення тимчасовим житлом (вимушених переселенців - ред.). Тобто громада, якщо вона візьме участь у цій програмі, робить внесок з тією ж кількістю грошей, які вкладає міністерство, і це придбане житло є таким собі соціальним капіталом, реальним капіталом громади", - зазначив він.

Перший заступник міністра зазначив, що дане житло не передається у власність вимушеним переселенцям, а лише використовується ними. "Цей механізм було знайдено для того, щоб процес надання житла і придбання житла для цієї категорії громадян став реальним", - підкреслив він.

Водночас Куркчі зазначив, що переселенці з Донбасу і Криму ще не отримали жодної квартири, яку б збудували для них за іноземні кошти.

"Сьогодні ми не можемо говорити про те, що є якесь житло, придбане (для вимушених переселенців в Україні - ред.) за гроші іноземних партнерів. Жодної квартири (за кошти іноземних партнерів - ред.) для вимушених переселенців поки що не придбано", - розповів він.

Це стосується і німецьких інвесторів, які свого часу вирішили допомогти Україні коштами для розв'язання даної проблеми. "Що стосується німецьких проектів, то перемовини поки що тривають. Тобто наші німецькі партнери спільно з нами шукають такі моделі вирішення цієї проблеми, які сьогодні поки що не існують (для розв'язання в Україні житлової проблеми переселенців - ред.)", сказав урядовець.

Він зазначив, що такою моделлю може бути або кредитування, або напівкредитування, або якесь спільне кредитування.

Як повідомляв Укрінформ, у 2016 році Німеччина виділила Україні, за інформацією МТОТ, перший транш гранту у 20 млн євро на будівництво житла для вимушених переселенців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-