Президент підписав Указ про спортивну реабілітацію учасників бойових дій

Президент підписав Указ про спортивну реабілітацію учасників бойових дій

1645
Ukrinform
Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони».

Глава держави підписав цей Указ під час церемонії закриття Національних змагань «Ігри Нескорених 2018 року», повідомляє прес-служба Глави держави

«Хочу повідомити ще одну важливу новину - я без жодних коливань підтримав ініціативу Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО Вадима Свириденка щодо необхідності створення якісних умов спортивної реабілітації воїнів АТО», - наголосив Порошенко і підкреслив, що «ми запускаємо нову систему державної політики реабілітації українських воїнів».

Президент нагадав, що у 2014 році у Міноборони не було жодного санаторія для лікування та реабілітації військовослужбовців. 

Він зазначив, що на сьогоднішній день за його пропозицією Національний банк передав до Міноборони санаторій в Одеській області на морському узбережжі. Є домовленість, що ще одне відомство передасть Міноборони санаторій на 120 місць. «І багато інших центрів реабілітації будуть демонструвати ті пріоритети, які зараз є в українського суспільства, українського народу», - зазначив Порошенко. 

Президент наголосив, що на виконання цього Указу обласні держадміністрації мають розробити заходи, спрямовані на розвиток спортивної реабілітації. Зокрема, йдеться про забезпечення доступності занять спортом для осіб з інвалідністю, про розширення мережі спортивних залів, надання протезів для занять спортом.

«Йдеться і про залучення учасників бойових дій до спортивних змагань та інших заходів. Окремо наголошую - до участі у змаганнях за участю наших партнерів з країн НАТО, у міжнародних змаганнях», - сказав Президент, додавши, що це є одним із пріоритетів під час його міжнародних візитів.

Читайте також: Порошенко підписав закон про соцзахист іноземців в українській армії

«Ми розуміємо, наскільки зараз непросто забезпечити інклюзивність спортивної реабілітації в Україні. Тобто створити такі умови, за яких кожен поранений військовослужбовець мав би можливість безкоштовно займатись спортом під наглядом лікарів та тренерів, і зрештою мати мрію і щоб ця мрія здійснилася для того, щоб взяти участь, представляючи Україну у «Іграх Нескорених», - підкреслив Президент. Він також не виключив можливості у майбутньому проведення таких змагань і в Україні.

«Тренування на місцях, поїздки на тестування та змагання, медичне забезпечення потребують мобілізації зусиль усіх органів виконавчої влади, органів місцевої влади, українського парламенту, українського уряду», - зазначив Глава держави.

Президент підкреслив: «У подальшому виконання цього важливого завдання повинен очолити єдиний державний орган. Я наголошую, що цей орган повинен мати назву Міністерство у справах ветеранів України. Створення цього міністерства - це ще одне першочергове завдання, яке ми маємо виконати».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>