Декларація з лікарями: МОЗ заявляє про неприпустимість ультиматумів

Декларація з лікарями: МОЗ заявляє про неприпустимість ультиматумів

2442
Ukrinform
Кількість українців, що уклали декларації з лікарями, уже збільшилась до 3,5 мільйона.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"3,5 мільйонів українців підписали декларації з лікарями", - зазначає МОЗ.

За даними міністерства, найбільше декларацій підписано в Харківській області - 404,5 тис. На другому місці місто Київ  - 326 тис., на третьому - Вінницька область з результатом 298,8 тис., на четвертому - Дніпропетровська з результатом 282,8 тис.  і на п'ятому місці - Донецька з показником 267,7 тис.

Пацієнти вибирали з понад 20 тис. лікарів, які вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров'я.

У МОЗ наголосили на важливості організаційного забезпечення місцевою владою для успішного проведення кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Зокрема, необхідним є забезпечення підключенням до Інтернету медзакладів, забезпечення їх комп'ютерами для приєднання до електронної системи охорони здоров'я та принтерами, папером для підписання декларацій.

"На сьогодні уже 1 181 медичний заклад бере участь у кампанії", - йдеться в повідомленні.

Разом із цим МОЗ називає неприпустимими випадки маніпулювання громадською думкою, коли в ультимативній формі вимагають підписати декларації з певним лікарем, "погрожуючи залишити пацієнтів без медичної допомоги або не провести необхідних досліджень, не видати довідку".

Читайте також: Супрун розповіла, як діяти у випадку шахрайства з медичними деклараціями

Як повідомлялося, у системі  E-Health станом на 7 травня з початку загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сімї", яка впроваджується в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги, 3 млн 8 тис. 120 українців уклали декларації з лікарями первинної ланки - терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

Зареєстровано було 1165 медичних закладів та 19 859 лікарів первинної ланки медичної допомоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>