6 травня: народний календар і астровісник

6 травня: народний календар і астровісник

3750
Ukrinform
Сьогодні Юрія-Змієборця; чи будуть нині дощ і грім на радість усім і на яку планиду нині сподіватись. 

Сьогодні Юрія-Змієборця, який з давніх часів був одним із найшановніших святих, а день його пам’яті – весняним святом. Не виключено, що Юрій (Георгій) замінив дайбозького Ярила, якого святкували навесні. В деяких регіонах України Юрія вважали покровителем не лише свійських тварин, зокрема худоби, але й вовків. Наші пращури вірили, що святий їздить по полях верхи на коні й приймає під свою опіку тварин. При цьому казали: «Святий Ягорій Побідоносець їхав на Осіянській горі на червоному коні звірів-вовків збирати – не ходіть мого стада поїдати». З вигоном на пасовиська тварин було пов’язано чимало обрядів. Гуцули розводили багаття («курило», «курище») й перегонили через нього худобу, приказуючи: «Дай, Боже аби тілько було маржинки, кілько має бути тут попелу з цього курища». Мешканці Придніпров’я на Юрія запалювали свічки перед іконами, щоб «він доглядав за вівцями і телицями». А ще на Юрія збирали росу, котра, як вважали, вельми корисна для лікування очей. Молоді відьми вдосвіта голі-голісінькі качалися на росяній траві, аби довше залишатися молодими, а старі люди лікували цією росою хворі суглоби. На Херсонщині влаштовували хресні ходи в поле, де з молитвами освячували посіви, а потім, сівши за обрядовий обід, піднімали тости з побажаннями: «Дай, Боже, нам урожаю!»

Між іншим, у тюркських народів (зокрема у турків, кримських татар і гагаузів) сьогодні теж велике весняне свято – Хедерлез. Воно присвячене зустрічі на землі пророків Хідра та Ілляса. Пророка аль-Хідра називають борцем з силами зла, йому приписують вічну молодість і порівнюють з Юрієм Змієборцем. 

З іменинами вітайте Юрія, Георгія, Олександра, Софію, Анатолія.

Спадає, «худне» з лиця і тіла Місяць, сьогодні 21-ий місячний день. Його символи – Сонце, Храм, Кінь. Потрібно вмикати творче мислення, креативність і сміливо рухатись уперед. Жодних озирань назад і деструктивних рефлексій. Місячна енергетика в цей період надзвичайно потужна і може допомогти зрушити з місця чимало давніх «важких» справ. Один із кращих днів місячного циклу для початку довгої мандрівки. І забудьте про усамітнення.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1915: –2; а найтеплішим у 1954 - +29,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>