Декларації з лікарями за місяць уклали 2,3 мільйона українців

Декларації з лікарями за місяць уклали 2,3 мільйона українців

Укрінформ
За місяць загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї" вже понад 2,3 мільйони українців уклали декларації з лікарями первинної ланки.

Відповідна статистика оприлюднена на сайті електронної системи охорони здоров'я E-Health.

Зокрема, з початку кампанії "Лікар для кожної сім'ї", яка впроваджується в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги, 2 млн 302 тис. 103 українців уклали декларації з лікарями первинної ланки - терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

В системі E-Health станом на 2 травня зареєстровано 1148 медичних закладів та 19 333 лікаря первинної ланки медичної допомоги.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Лікар для кожної сім'ї", в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки - терапевта або сімейного лікаря, педіатра - для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив'язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна в медичному закладі, на якому є позначка "Тут можна обрати свого лікаря". Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один з батьків.

Читайте також: У Супрун роз'яснили, які довідки потрібні для дитсадка

З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, будуть отримувати кошти від Національної служби здоров'я в межах державних медичних гарантій. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який становить 370 грн, за дітей віком від 0 до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн), віком 6-17 - віковий коефіцієнт 2,2 (814 грн); пацієнтів віком 40-64 років - віковий коефіцієнт - 1,2 (444 грн); за пацієнтів віком від 65 років - віковий коефіцієнт 2 (740 грн).

Наступного року базовий тариф планується підвищити до 450 грн. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-