Українці святкують сьогодні День праці

Українці святкують сьогодні День праці

2407
Ukrinform
Мало хто знає, що історія цього дня має давні язичницькі корені, коли у стародавні часи люди поклонялися богині землі і родючості Майї.

У міру християнізації суспільства ця традиція поступово зникала. Першотравень у новому вигляді, як День солідарності трудящих, відродився в кінці XIX ст. у робітничому русі за свої права. З часом політична складова цього дня трансформувалася просто у яскраве свято весни і праці.

Сьогодні День 1 Травня так чи інакше святкують у 87 країнах, щоправда назви цього свята різні: День весни, Свято весни і праці, День праці, Свято трудящих, День солідарності трудящих тощо. Ще 55 країн світу святкують День, присвячений праці в інші дні року. Скажімо, у США він припадає на перший понеділок вересня, а у Японії на 23 листопада. У Австралії «Восьмигодинний день» у різних штатах відзначають у різні дні.

Різняться і традиції святкування Першотравневих свят. Приміром, Французи святкують День конвалій; у англійців день 1 травня асоціюється з Травневим деревом, Зеленим Джеком, Робін Гудом і проводиться як костюмоване народне гуляння; в Іспанії - Зелений Сантьяго, свято закоханих і квітів; у скандинавських країнах у ніч на 1 травня (Вальпургієву ніч), розпалюють багаття, водять хороводи, щоб відвадити тролів та відьом, а сам день називають Днем зозулі. А от в Швейцарії, Чехії, Словаччині, Угорщині перед вікнами дівчат та коханих висаджують травневі дерева.

Читайте також: На травневі в Україні оголосили надзвичайну пожежну небезпеку

То ж, кому не до вподоби День праці, святкуйте все, що заманеться. Або сприймайте його, як ще один вихідний, протягом якого можна просто відпочити або провести час із сім'єю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>