28 квітня: народний календар і астровісник

28 квітня: народний календар і астровісник

1060
Ukrinform
Нині Пуда; чи прилетить сорокопуд, навіщо гризти горобину і чи сприятливий нині час для посадки картоплі. 

Сьогодні церква вшановує пам’ять апостолів від 70-ти Аристарха, Пуда і Трохима, які були учнями апостола Павла і проповідували слово Боже разом із ним.

На Пуда з вирію прилітала невеличка, але відома пташка сорокопуд (нині знаходиться під охороною Бернської конвенції), а також розпускалися калина і горобина – рослини, без яких важко уявити життя українців. Подейкували, що горобина має властивість зцілювати від зубного болю. Для цього треба було підійти до деревця… та погризти його. «Горобино, горобино, забери мій зубний біль, віднині й довіку тебе не їстиму – амінь!» Щодо калини, то вона була символом життя, крові, вогню, а також дівочої чистоти, цноти й краси. Ця рослина часто відіграє роль світового древа, на вершечку якого птахи їдять ягоди і приносять людям вісті, іноді з потойбіччя. Вона також є уособленням дому, батьків, усього рідного, Батьківщини. Зокрема, калина «проросла» в гімнові Січових стрільців «Ой у лузі червона калина похилилася». А ще всі знають прислів’я, що «Без верби й калини нема України».

З іменинами вітайте Трохима, Андрія, Василису, Анастасію

Сьогодні 13-ий і 14-ий місячні дні. Нарешті вихідні! Можна зітхнути з полегшенням, але зовсім розслаблятися не варто, адже даний період можна охарактеризувати такими немилозвучними словами, як реорганізація і реструктуризація. І зовнішнє, і особливо внутрішнє наше життя, піддаватиметься саме цим процесам. Все застаріле, що є чинником регресивних, стримуючих процесів нашого розвитку, муситиме «піти» геть, як «йде» хвороба, яку спеціально «викидають» на перехрестя, туди, де багато їздять і ходять, щоб і вона «пішла» собі далі. Досить небезпечними в цей період є зависокі очікування, вимоги, претензії – наші до когось, або когось до нас. Невтішна новина для затятих городників: з 27 по 1-е травня, у зв’язку з повнею – несприятливі дні для посадки.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: жахливий –1; а найтеплішим у 1909 - +27,4. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-