Уряд встановив базовий тариф за медичні послуги на первинній ланці

Уряд встановив базовий тариф за медичні послуги на первинній ланці

2588
Ukrinform
Уряд у середу, 25 квітня, прийняв низку нормативних документів, зокрема постановою  Кабінету міністрів у встановлено базовий тариф за медичні послуги за кожного пацієнта у розмірі 370 грн на рік та визначено коригувальні вікові коефіцєнти.  

Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Постановою Кабміну встановлюємо тариф на базові послуги за кожного пацієнта. Це 370 грн на рік, але також визначаємо коефіцієнти. В залежності від віку пацієнта тариф буде більший", - сказала Супрун.

Також на засідані уряду були прийняті нормативні документи, що врегульовують роботу електронної системи охорони здоров'я, затверджено типову форму договору медичного закладу з Національною службою здоров'я про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також постанова по гарантії надання медичних послуг іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.  

Як повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, визначено 5 коригувальних коефіцієнтів в залежності від вікових груп. Так, для пацієнтів віком від 18 до 39 років буде діяти коефіцієнт 1, для дітей віком від 0 до 5 років - 4, для дітей віком 6-17 років - 2,2, для людей від 40 до 64 років - 1,2, для людей віком від 65 років - 2. 

Читайте також: Супрун прийшла у МОЗ і почала ламати схеми - Гройсман

Заступник міністра пояснив, що підвищені коефіцієнти для дітей до 6 років та людей від 64 років були прийняті з огляду на те, що ці категорії потребуть більше часу та уваги лікаря. Також, за його словами, підвищений коефіцієнт 4 для дітей до 5 років має відповідно зберегти педітричну складову на первинній ланці та мотивувати сімейних лікарів займатися дітьми.

"Оскільки педіатр веде максимум 900 дітей, а як правило це 500-600 дітей, ми повні дати можливість таким дитячим педіатричним практикам зберігатися. Також хотілся б мотивувати сімейного лікаря займатися з дітьми", - сказав Ковтонюк. 

Він зазначив, що в залежності від кількості укладених декларацій і з урахуванням видатків медичного закладу "первинки" кожен медзаклад може прорахувати розмір заробітної плати лікаря. 

Наразі, за словами Ковтонюка, біля 100-120 медичних закладів будуть готові з липня укладати договори з Національною службою здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>