Вселенський Патріархат прийняв до розгляду питання надання автокефалії  УПЦ

Вселенський Патріархат прийняв до розгляду питання надання автокефалії УПЦ

Укрінформ
19-20 квітня у Стамбулі у резиденції Вселенського Патріарха в районі Фанар відбулося засідання Святого і Священного Синоду Константинопольського Патріархату.

Про це повідомляє Прес-центр Київської Патріархії на своїй сторінці у Facebook.

У Комюніке Святого і Священного Синоду за підсумками роботи Синоду зазначається, що Вселенський Патріархат розглянув питання, що стосуються церковної ситуації в Україні, і отримав від церковної і цивільної влади звернення, яке вимагає надання автокефалії і вирішив розглянути це питання, скоординувавшись зі своїми сестринськими Православними Церквами.

"Відповідно до Божественних і Святих Канонів, а також вікового церковного порядку і Священного Передання, Вселенський Патріархат зацікавлений в збереженні всеправославної єдності та турбується про Православні Церкви у всьому світі, особливо Українського Православного Народу, який отримав від Константинополя спасительну християнську віру і святе хрещення. Таким чином, як істинна Матір Церква, він розглянув питання, що стосуються церковної ситуації в Україні, як це було зроблено в попередніх синодальних засіданнях, і отримав (прийняв) від церковної і цивільної влади, які представляють мільйони Українських Православних Християн, - звернення, яке вимагає надання (дарування) автокефалії, вирішив тісно спілкуватися та координувати зі своїми сестринськими Православними Церквами щодо цього питання," – йдеться у Комюніке від 22 квітня, опублікованому на сайті Патріархату.

Як зазначили у прес-центрі Київської Патріархії: "Враховуючи, що зазвичай Константинопольський Синод взагалі обмежується лише інформуванням про свої засідання без зазначення подробиць - наведене вище комюніке самим фактом своєї публікації є вагомим позитивним сигналом про істотні зрушення та готовність Вселенського Патріархату довести розпочату справу до логічного позитивного завершення."

Як прокоментували у прес-центрі, зазначене повідомлення засвідчує, що усі звернення - церковні (від українських архиєреїв) та світські (від Президента, яке підтримав Парламент) були офіційно прийняті до розгляду, що є формальним початком процедури проголошення Томосу.

Читайте також: Вселенський Патріархат почав процедури для надання автокефалії УПЦ - Порошенко

Окрім того, оскільки до Вселенського Патріарха звернулися архієреї УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ в повному складі, які іменуються «церковною ... владою, яка представляє мільйони Українських Православних Християн», то цим повністю спростовується твердження представників Московського Патріархату, що виключно вони представляють українське православ’я. "Зазначеним повідомленням Синоду підтверджується, що мільйони православних християн України представляють ієрархи, які просять Вселенського Патріарха видати Томос про автокефалію", - коментують в УПЦ КП.

Зазначеним вище спростовується твердження, що лише МП в Україні може звертатися з питань автокефалії.

Прийнявши до розгляду звернення від УПЦ КП і УАПЦ, а також від Президента і Парламенту, Синод ще раз підтвердив, що виключно Константинопольський Патріархат є Церквою-Матір’ю для України, і як така Церква, а також як Патріархат, наділений особливим обов‘язком всеправославного піклування про порядок і єдність. Таким чином відкидається твердження МП про те, що «українське церковне питання» є його «внутрішнім питанням» і не стосується компетенції Вселенського Патріарха.

У прес-центрі також зазначають, що Синод засвідчив, що буде інформувати інші Помісні Церкви та координувати з ними свої зусилля. "Однак це жодним чином не означає, що Вселенський Патріарх зобов’язується вирішувати це питання виключно «на основі консенсусу», тобто лише за згодою РПЦ, яка такої згоди, очевидно, не дасть", - коментують у УПЦ КП.

"Важливо також зазначити, про що не сказано у повідомленні: у жодний спосіб окремо не згадується РПЦ чи її представники в Україні, а також не згадується про «розкол» чи «розділення» - що означає зміщення акцентів у позиції Фанару від констатації негативних аспектів української проблематики, як це було раніше, до висвітлення позитивних тенденцій, якими є церковні та світські звернення щодо автокефалії", - підкреслюється у коментарі прес-центру Київської Патріархії.

Наступне чергове засідання Синоду очікується наприкінці травня цього року.

Як раніше повідомляв Президент України Петро Порошенко, заступник глави його Адміністрації Ростислав Павленко в ці дні перебував у Стамбулі, де передав офіційні звернення щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні від єпископатів УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ, а також від Президента України, яке було підтримане рішенням Верховної Ради.

Як повідомляв Укрінформ, Українська православна церква Московського патріархату заявила, що Президент та ВР не мали підстав звертатися до Вселенського партіарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні. І назвала згадані ініціативи "перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи".

Окрім того, на її думку, "запропонований і озвучений владою спосіб досягнення цієї єдності не відповідає канонічному праву церкви та суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиній церковній структурі, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і лише після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-