У США показали фільм про перші 100 днів України після втечі Януковича

У США показали фільм про перші 100 днів України після втечі Януковича

1134
Ukrinform
У Вашингтоні відбулася презентація документальної стрічки "Україна. 100 днів над прірвою" про один із найбільш складних періодів історії становлення української державності після втечі екс-президента Віктора Януковича.

Прем'єрний показ фільму за кордоном відбувся в Посольстві України в США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Це були складні часи, бо серед основних завдань ми мали відновити вертикаль влади після того, як в одну ніч втік президент, розвалився повністю уряд, не стало взагалі керівних органів – головнокомандувача, керівників СБУ, МВС. Країна перебувала на межі хаосу, і в цей момент, як ми тепер знаємо, на кордонах стояли тисячі російських військових, готових у будь-який момент дійти до Києва", - зазначила автор ідеї і продюсер фільму Катерина Кириченко.

Вона зауважила, що цей фільм – про звитягу й подвиги добровольців. "А добровольцями на той момент були всі, хто мав сміливість взяти на себе відповідальність – хто зі зброєю в руках, хто пішов у владу, бо "черги" там теж не було", - прокоментувала автор.

Читайте також: Кабмін дав іще півмільярда на українське кіно

Після показу стрічки в Україні з'явилася ідея продемонструвати її всьому світу, і у вівторок її побачили в американській столиці. "Ця ідея належала моєму другові, Євгену Терехову. Він правильно звернув увагу на те, наскільки потужною була допомога української діаспори і в економічному, і в політичному плані, й тому для них важливо дізнатися про весь бекграунд, який відбувався в той період в Україні", – зазначила Кириченко. 

Фільм складається з інтерв'ю, спогадів і документальних кадрів. Він розповідає про добровольців, яким не було у що взутися, не було техніки й екіпірування, але люди лишали свої домівки та йшли відстоювати свою незалежність. Водночас стрічка розкриває феномен волонтерів, які віддавали останнє для добровольців. 

"Це один із найдраматичніших періодів, який переживала Україна. Це 100 днів, з одного боку, безвладдя, з іншого – безсилля, безгрошів'я й нової агресії з боку сусідньої держави. Цей фільм розповідає про людей, які утримали країну над прірвою і відтягнули її", - підкреслила автор.

Вона зауважила, що картина присвячується українським військовим і добровольцям, "чий подвиг не до кінця усвідомлюється сучасниками навіть в Україні". Крім того, потенційна аудиторія цього фільму – майбутні покоління українців.

Як повідомила Кириченко, сама ідея створити таку картину з'явилася ще в 2014 році, і в 2017-му завершилася робота над стрічкою. Ближчим часом показ фільму планується провести в Чехії, Канаді й різних містах і університетах Сполучених Штатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>