15 квітня: народний календар і астровісник

15 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Хоми, але не Брута; кого з нетерпінням чекають на Червоній гірці, та як не заблукати в астральному тумані.   

Перша неділя після Великодня називається Антипасхою, Фоминою неділею, або Червоною гіркою. Назва «Антипасха» означає «замість Пасхи», «протилежний Пасхі», але це не заперечує Великдень, а є радше його нагадуванням. День пов’язаний з апостолом Фомою. На цього відданого учня Христа смерть і розп’яття Вчителя справили надзвичайно гнітюче враження. У Його воскресіння Фома не вірив, бо мав від природи доволі скептичний розум. «Якщо на власні очі не побачу – не повірю», - затято повторював він. І на восьмий день Ісус Христос явився Фомі й показав рани на Своєму тілі. «Господь мій і Бог мій!», - вигукнув вражено учень, доторкнувшись до язв Учителя. Відтоді віра Фоми спалахнула з новою силою і він став ще більш ревним і відданим Христу. Апостол Фома був засновником Церков у Палестині, Месопотамії, Парфії, Ефіопії та Індії. Загинув мученицькою смертю.

Від Хоми, після довгої великопісної перерви, а потім Великодніх святкувань, Церква відновляла таїнство вінчання. Чимало молодят намагалося повінчатися саме сьогодні, на Червону гірку, але й ті, хто не встиг цього зробити у відчай не впадали – попереду ще був час.

Іменини нині у Тита, Амфіана, Єдесія та Полікарпа. У вас є знайомі з такими іменами?

Сьогодні 29-ий місячний день, завтра зустрічатимемо молодий місяць. Один із найважчих в енергетичному плані днів з усього місячного циклу, коли активізуються всі темні сили. Астральний туман стає непроглядним і з нього може з’явитися будь-що. Будьте уважними, пильними. Наші сили на нулі, ми стаємо вразливими, наче перший весняний цвіт перед світанням, коли заморозки найсильніші. Добре цього дня підбити підсумки, зробити висновки і подякувати за все Богові. З чистим серцем і ясним розумом готуймося вступити в новий цикл. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1928 році: -4,2; а найтеплішим у 1972 - +24,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-