В українській армії хочуть створити новий рід військ

В українській армії хочуть створити новий рід військ

Укрінформ
У Збройних силах хочуть створити окремий рід військ - медичний, за прикладом Бундесверу у Німеччині.

Про це сказав на брифінгу Міноборони начальник Головного військово-медичного управління - начальник медичної служби Збройних сил України - полковник медичної служби Ігор Хоменко. 

"Ми маємо намір створити окремий рід військ - медичний, по типу Бундесверу", - сказав він.

Хоменко уточнив, що за принцип реформування взято медичну службу Збройних сил Німеччини - Бундесверу. "Ми вивчили більшість систем союзників, але на поточному етапі та на перспективу для нас найбільш короткий шлях — це, дійсно, система Бундесверу, яка була обрана у співпраці з іноземними радниками", - сказав він. 

Система стовідсотково не буде такою ж, як в Німеччині, але її основні принципи будуть збережені: єдиний орган управління медичним забезпеченням, єдина вертикаль підпорядкування, медики будуть відповідати за медичне забезпечення, від них відійдуть невластиві їм функції і вони займатимуться лише своєю роботою, — зазначив начальник Головного військово-медичного управління.

 За його словами, нова система дозволить вибудувати повну медичну вертикаль відповідальності відносно медичного забезпечення: від початку лікування та до завершення реабілітаційного процесу.

Читайте також: Україна не планує захоплення території на Донбасі, як Росія в Чечні - Полторак

 Він пояснив кореспондентові Укрінформу, що зараз медиків Збройних сил понад 20 тисяч осіб, якщо буде створено окремий рід військ - медичний, туди увійдуть приблизно 10% від кількості представників Збройних сил, а це близько 25 тисяч. 

Реформу медичної служби, зокрема, щодо створення окремого роду військ, заплановано провести до 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-