Українські виші перевірятимуть курсові на плагіат через Unicheck

Українські виші перевірятимуть курсові на плагіат через Unicheck

Укрінформ
Українські вищі навчальні заклади отримають на найближчі 7 років безкоштовний доступ до ще одного сучасного сервісу перевірки наукових робіт на плагіат - Unicheck.

Відповідний меморандум підписано 4 квітня в приміщенні МОН між Міністерством освіти і науки України та компанією “Антиплагіат”, повідомляє прес-служба МОН.

“Зараз до міністерства надходять зауваження про те, що вчені ради не мають достатнього арсеналу інструментів для перевірки робіт на плагіат. Тому МОН прагне надати вишам якнайбільше можливостей, для викорінення академічної недоброчесності. Для нас важливо, щоб запропонованими ресурсами могли безкоштовно користуватися не лише вчені ради, а й аспіранти та докторанти”, - прокоментувала підписання документу міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Меморандум передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck, де вчені зможуть перевірити дисертацію перед поданням до спеціалізованих вчених рад. Важливо, що заклади вищої освіти (їх спецради) самостійно вирішують питання щодо використання сервісу. Зі свого боку Міносвіти сприятиме співпраці університетів та компанії “Антиплагіат”, яка надаватиме доступ до сервісу з антиплагіатних перевірок.

На основі цього меморандуму кожен заклад вищої освіти може укласти договір про співпрацю з компанією та користуватися перевагами сервісу.

Читайте також: Вступна кампанія: МОН назвав максимальний набір "бюджетників"

“Меморандум, за яким МОН співпрацює з компаніями, є модельним. Тож до тексту документа вносяться мінімальні правки. Це робиться для того, щоб створити рівні умови для всіх сторін”, - додала Гриневич.

Також пропонований сервіс автоматично визначатиме цитування художньої та наукової літератури, законів та методичних фраз, які не є плагіатом.

Раніше МОН уклало меморандум для вдосконалення антиплагіатних перевірок з компанією Plagiat.pl, яка пропонує сучасну систему для виявлення плагіату.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-