Екс-радник МВС пояснив, чому досі не закрита справа про вбивство Чорновола

Екс-радник МВС пояснив, чому досі не закрита справа про вбивство Чорновола

Фото
Укрінформ
Радник міністра внутрішніх справ щодо розслідування вбивства В'ячеслава Чорновола у 2005-2006 роках Микола Степаненко пояснив, що справу загибелі Чорновола досі розслідують і не закривають, оскільки наявних доказів достатньо для поновлення розслідування.

Про це він розповів під час прес-конференції в Укрінформі, приуроченої до 19-ї річниці від дня загибелі Чорновола.

"Чому не можуть закрити 19 років справу? Тому що в цій кримінальній справі, з якого кінця її не візьмеш, можна в будь-який момент аргументувати і відновити. Достатньо доказів, що це було вбивство, до справи стосуються і 4 чи 5 постанов про порушення кримінальних справ щодо отруєння свідка, відносно першого слідчого, який фальсифікував цю справу, проти трьох експертів, як фальсифікували експертні дії. Але ж ніхто нічого не проводить", - заявив він.

Степаненко наголосив, що 19 років справу затягують в надії, що прийде час, коли справа забудеться, зникнуть всі свідки і справу можна буде закрити.

Читайте також: До 19-ї річниці трагічної загибелі В'ячеслава Чорновола. Скільки триватиме розслідування?

"Звичайно, чотири рази справа офіційно поновлювалась і всі ці роки представники Народного Руху разом зі ЗМІ не дають владі можливості поховати цю справу", - зазначив екс-радник МВС.

Він також зауважив, що за роки розслідування публічної реакції від правоохоронних органів не було.

Прес-конференція "Хід розслідування вбивства В'ячеслава Чорновола" в Укрінформі / Фото: Юрій Ільєнко, Укрінформ

В'ячеслав Чорновіл - український політик, журналіст, публіцист, учасник дисидентського руху.

Багато обставин загибелі в автомобільній катастрофі лідера Народного Руху України В'ячеслава Чорновола свідчать про сумнівність офіційної версії щодо випадковості аварії, а отже, переконані організатори заходу, що це було спланованим вбивством. Розслідування розтяглося на роки.

У квітні 2014 року суд поновив розслідування у справі щодо смерті лідера Народного Руху України В'ячеслава Чорновола.

У лютому 2017 року більше 300 народних депутатів звернулися до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням взяти під особистий контроль розслідування вбивства В'ячеслава Чорновола.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-