Монетизація пільг: обмежень у

Монетизація пільг: обмежень у "30 поїздок на місяць" не було - Розенко

Укрінформ
Виключно місцевий орган влади буде приймати рішення про монетизацію пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко у Facebook, внісши кілька уточнень щодо "некоректно "розігнаної" хвилі" по монетизації пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків. 

За його словами, "пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз), або готівковій формі, це норма закону".

"Рішення про "монетизацію пільг" буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів. Кабінет міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкова/монетизована форма пільг", -  наголосив Розенко.

Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про "монетизацію", набирає чинності і Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, який був схвалений урядом 14 березня 2018 року, зауважив віце-прем'єр-міністр.

Він також зазначив, що ніяких обмежень у "30 поїздок в місяць" уряд не затверджував.

"Це дезінформація, яка вчора активно крутилася в ЗМІ. Вчора уряд затвердив мінімальну соціальну норму. Це гарантія. Нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику! Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників", -  сказав віце-прем'єр-міністр.

Читайте також: Кабмін затвердив монетизацію пільг на проїзд

Окрім того, як зазначив Розенко, органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма.

"Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи", -  пояснив віце-прем'єр-міністр.

За його словами, в рамках децентралізації, разом із фінансовим ресурсом, який було передано із "центру" на місця, має зростати також відповідальність місцевої влади за рівень і якість життя українців.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 14 березня уряд ухвалив Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-