В Україні скасували диспансеризацію

В Україні скасували диспансеризацію

9856
Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я скасувало диспансеризацію та, відповідно, контрольну карту диспансерного огляду. Натомість із середини року для груп ризику будуть проводитися регулярні скринінгові огляди.

Про це МОЗ повідомило на своїй офіційній сторінці у Facebook.

"Скасована контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о. "Диспансеризація" - регулярний огляд здорових людей - не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Більше того, надмірні радіологічні обстеження є небезпечними для пацієнтів, а значна кількість діагностичних обстежень і лабораторних досліджень призводить до накопичення помилкових результатів і подальшого непотрібного лікування", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що з середини року Україна перейде на модель регулярних скринінгових оглядів за групами ризику.

Читайте також: МОЗ скасувало талони на прийом до лікаря і медкарти студентів

Як повідомляв Укрінформ, 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації. Так, згідно з наказом, чинність втрачають облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги: № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів», № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду», № 025-3/о «Медична карта студента № __», № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря», № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта», № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)», № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-