МОН вимагає відправити на експертизу авторські програми для початкової школи

МОН вимагає відправити на експертизу авторські програми для початкової школи

Укрінформ
Освітні авторські програми, такі як «Інтелект України», «Росток» та інші, мають пройти експертизу на відповідність новому держстандарту, щоб продовжити працювати для першокласників.

Про це повідомляє у вівторок прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Колегія МОН схвалює лише типові програми, авторські та експериментальні не потребують затвердження міністерства. Щоб шкільні програми, які не є типовими та до яких належать, зокрема, програми «Інтелект України», «Росток», «На крилах успіху» та інші, могли використовуватись для навчання першокласників з 1 вересня 2018 року, автори програми мають звернутися до Державної служби якості освіти (ДСЯО) та отримати експертний висновок. Він стосуватиметься того, чи відповідає програма новому державному стандарту початкової освіти. Cаме така процедура передбачена новим Законом «Про освіту», що був ухвалений ВРУ 5 вересня 2017 року», - йдеться у повідомленні.

Міністерство освіти і науки наголошує, що відповідний висновок потрібен виключно для використання програм для навчання школярів, які підуть в 1-й клас у вересні 2018 року. 

Для школярів, що вже навчаються за відповідними програмами, нічого не змінюється, адже вони продовжують навчання за старим стандартом. Так само авторам програм не потрібно отримувати жодного додаткового експертного висновку, вони можуть продовжувати роботу з обраними ними програмами.

Читайте також: МОН готує експериментальний курс для 10 класів

Зокрема, для отримання експертного висновку ДСЯО на відповідність новому Державному стандарту початкової освіти МОН радить звернутися авторам:

- освітньої програми для початкової школи за педагогічною технологією «Росток»; 

- освітньої програми для 1-2 класів за системою розвивального навчання у закладах загальної середньої освіти; 

- освітньої програми для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти за системою розвивального навчання; 

- освітньої програми початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» цикл І (1-2 класи); 

- освітньої програми початкової освіти за вальдорфською педагогікою; 

- освітньої програми «Початкова школа: освіта для життя»; 

- освітньої програми «На крилах успіху» для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти; 

- освітньої програми початкової освіти «Світ, в якому я живу» (1-2 класи); 

- освітньої інтегрованої корекційно-оздоровчої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти «Гармонія інтелекту та здоров’я». 

У МОН нагадали, що реформа загальної середньої освіти «Нова українська школа» передбачає впровадження змін порічно протягом 12 років. Цей процес розпочнеться з 1-го класу 1 вересня 2018 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-