Конфлікт у медуніверситеті: МОЗ назвав можливу дату скандального іспиту

Конфлікт у медуніверситеті: МОЗ назвав можливу дату скандального іспиту

Ексклюзив
1301
Укрінформ
Ліцензійний іспит "Крок-1" для студентів стоматологічного факультету медуніверситету ім. Богомольця може відбутися у квітні за умови проведення всіх необхідних процедур.

Про це в коментарі Укрінформу сказав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"Ми надали доручення Центру тестування зробити все необхідне зі свого боку, щоб бути готовими. І вони готові провести цей іспит. Якщо зараз відсторонений ректор сприятиме виконуючому обов'язки підписати договір і провести оплату, то в квітні цей тест може бути проведений", - сказав Лінчевський.

Він додав, що найближча можлива дата, за умови вчасного укладення такого договору  - 11 квітня.

Говорячи про кошти на оплату тестування, Лінчевський наголосив, що вони закладаються у фінансування університету.

"Університет гроші для студентів, які навчаються за державним замовленням, має. Ми їх даємо щорічно. За це вже сплачено, питання формальне - укласти договір і провести тестування", - сказав заступник міністра.

Лінчевський зазначив, що нині у суспільстві, зокрема в ЗМІ, які мають великий вплив на суспільну думку, немає інтересу до того, як побудована освітня система, зокрема у навчанні майбутніх лікарів, і які наслідки цієї системи суспільство отримає з часом. І ситуація навколо іспиту "Крок" і подальший конфлікт між керівництвом вишу і МОЗ - це яскравий приклад того, як усталена система не може ужитися з викликами часу, заявив посадовець.

"Це конфлікт старої освітньої системи з новими принципами, організацією побудови нової системи медичної освіти. Відтепер, якщо ми кажемо, що диплом продавати не можна, ми отримуємо спротив. Впродовж року ніколи це не було цікаво медіа. Те, що студент не прочитав книжку, ніколи не було інтересом у медіа, і непрочитана книжка ніколи не асоціюється у журналіста чи громадянина з чиєюсь смертю. А саме так воно і є", - наголосив Лінчевський.

Заступник міністра додав, що державний іспит "Крок" надалі буде складовою професійного ліцензування.

Читайте також: В університеті Богомольця припинили страйк

Як повідомляв Укрінформ, в НМУ ім. Богомольця був оголошений страйк представниками Студентського парламенту НМУ ім. Богомольця,  ГО "Студентська довіра", студентського профкому та студентського активу, а також деканами, проректорами, профспілкою університету після того, як МОЗ відсторонив від виконання обов'язків ректора вишу Катерину Амосову на час перевірки ситуації зі зривом ліцензійного іспиту "Крок-1" для студентів-стоматологів 3 курсу. Водночас частина студентів вишу висловила незгоду з цією позицією та вимагала поновити навчальний процес.

27 лютого, Комітет ВР з питань охорони здоров'я підтримав пропозицію звернутися до Володимира Гройсмана з проханням узяти під особистий контроль ситуацію з Національним медичним університетом ім. Богомольця.

28 лютого ректор Національного медуніверситету ім. Богомольця Катерина Амосова, яку тимчасово відстронили від виконання обов'язків, записала відеозвернення із закликом припинити страйк.

Того ж дня студенти та викладачі, які входять до страйкового комітету, заявили про припинення страйку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-