Як “тітушковод” Крисін в дитячому відділенні від правосуддя ховався

Як “тітушковод” Крисін в дитячому відділенні від правосуддя ховався

Аналітика
2923
Укрінформ
Замість того, щоб фігуранта трьох кримінальних справ відправити на “нари”, його кладуть на обстеження, та ще й у дитяче відділення 

На 1 березня призначено розгляд апеляції на вирок Юрію Крисіну, який проходить у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Напередодні, 23 лютого, він не з’явився на засідання суду щодо збройного нападу на АЗС, бо нібито перебував в Інституті серця на обстеженні. Щоправда, того дня його в палаті не було. В лікарню він прийшов тільки вчора, де активісти знайшли його у дитячому відділені. Небайдужі громадяни,які запросили з собою журналістів, принесли йому фруктів, облили зеленкою та наполягали на тому, щоб 1 березня той обов’язково з’явився на засідання. На що Крисін відповів, що засідання пропускати не збирається, а також, що нікому за перебування у лікарні не платив, нині ж “проходить обстеження, бо займався спортом”.

Власне, це не все. З учорашнього вечора Мережею ширяться повідомлення, що дітлахам, котрі приїздять до лікарні прооперуватися, не вистачає місць для госпіталізації. Хворі діти чекають тижнями, місяцями, поки дорослі дядьки, як ото Юрій Крисін, “відлежуються” на ліжку від суду.

Ось що в особистому повідомленні журналісту Укрінформу написала волонтерка Наталія Маринченко: “Якось дитина приїхала на госпіталізацію аж з Кривого Рогу, а лікарі сказали, що немає місць, навіть не пропонували лягти в доросле відділення. Хоча напередодні виїзду лікар особисто запевнив, що все гаразд і можуть їхати на госпіталізацію”

Відтак маємо питання: як 45-річний Юрій Крисін, фігурант трьох кримінальних справ, персонаж, відомий в кримінальних кругах Києва нульових (і не тільки Києва) на прізвисько “Шрек”, “Шкаф”, “Криса”, взагалі опинився в дитячому відділенні клініки серця Тодурова та хто, власне, дозволив його туди помістити, зважаючи на вік та настільки “багату” біографію?

Юрій Крисін облитий зеленкою
Юрій Крисін облитий зеленкою

Як він туди потрапив

Юрія Крисіна нібито “прилаштував” в дитяче відділення Інституту серця Максим Івасенко - чоловік заввідділу Ірини Аксьонової. Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише волонтер Роман Сініцин. За його словами, коли активісти зайшли напередодні в палату до Крисіна, то чоловік Аксьонової — Максим Івасенко — саме сидів на ліжку поруч з підозрюваним.

“Ми подумали, що він також хворіє, ну особисто я. Хтось подумав, що це відвідувач. Але зайшовши на сторінку заввідділу Аксьонової зрозуміли, що в палаті з Крисіним сидів не просто якийсь мужик, а її чоловік”, - пише волонтер, публікуючи відповідні фото на підтвердження. (Див. Нижче).

Далі Роман Сініцин переконує, що, за їхньою інформацією, саме Максим Івасенко і домігся, щоб Крисіна помістили в дитяче відділення київського Інституту Серця через свою дружину: “Для того, щоб останній “ухилився” від апеляції щодо запобіжного заходу, яку суд повинен розглядати 1 березня”. А ще, пише Сініцин, Івасенко — адвокат, тісно зв’язаний з деякими регіоналами. Утім, на запит “адвокат Івасенко” пошуковик не видає жодної інформації.

Телефонна розмова з пані Аксьоновою тривала менше 2 хвилин. Коли мова пішла про Юрія Крисіна — вона “люб’язно” кинула слухавку, а відтак ми не встигли розпитати у заввідділу про її чоловіка Максима Івасенка, точніше, що він “забув” у палаті Крисіна. Попри те, за цей короткий проміжок часу пані Аксьонова поділилася, що потрібно зробити, аби пройти обстеження в клініці, на що скаржився Крисін та чи правда, що протягом півроку неповнолітні пацієнти не можуть потрапити у дитяче відділення?

Аксьонова: “Пацієнти можуть приїхати в нашу клініку каретою швидкої допомоги, за направленням лікаря або за попереднім записом. Пацієнта Юрія Крисіна ніколи раніше не бачила. Єдине, що можу сказати — в нього серйозні проблеми з серцем. Це все. Що стосується наявності черг у півроку, то ця інформація не відповідає дійсності. На сьогоднішній день черги в наше відділення нема”.

Очевидно, що подібна відповідь нас вдовольнила, надто вже короткою вона була. Тому з проханням прокоментувати - чому дорослого, 45-річного чоловіка помістили в дитяче відділення, хто узагалі дозволив його туди помістити та невже для нього не знайшлося місця у дорослій палаті? - звертаємося до гендиректора Інституту Серця Бориса Тодурова.

Тодуров: “На сьогодні клініка переповнена (цікаво, адже пані Аксьонова переконує в протилежному. - Авт). Коли немає вільних місць у дорослих відділеннях, то пацієнта кладемо на будь-яке вільне ліжко, навіть у дитяче відділення. Це, по-перше. По-друге, черг в дитяче відділення на кілька місяців у нас нема. Це неправда. Всі, як тільки до нас звертаються - оперуємо буквально з коліс. Навіть більше, за десять років роботи закладу не пригадую жодного разу, щоб хтось не поступив до нас на операцію. По-третє, все що нині відбувається в інформаційному просторі — нас не стосується. Зрозумійте, що ми не прокурори, не судді, ми — лікарі, і допомогу надаємо всіх без винятку. Що стосується пацієнта Юрія Крисіна, то його я навіть в очі не бачив, тому що весь день провів в операційній. Наскільки мені відомо, його поклали на перше вільне місце в дитячому відділі. Потім мені розповіли про групу людей, котра, порушивши всі санітарні норми, залетіла в клініку, облили хворого зеленкою, влаштували якийсь флеш-моб. Але ж лікарня - не найкраще місце для того, щоб обливати когось зеленкою. Якщо хочете, робіть це де завгодно, лише не тут. А якби в пацієнта був передінфарктний стан, чим це могло закінчитися? Ще що мені відомо, це те, що Юрій Крисін буквально через десять хвилин після цього інциденту написав заяву і пішов з клініки. Власне, це все”.

Крисін діяв в кращих традиціях: щоб уникнути слідства — подався в лікарню

Саме так коментують цей випадок вдова загиблого журналіста В’ячеслава Веремія Світлана Кирилаш та її адвокат Павло Дикань.

Кирилаш: “Думаю, все це планувалося для того, щоб обвинувачуваний уникнув суду. Але плани поламалися, тому що про це стало відомо загалу. Навіть не знаю, яких наступних дій очікувати. Попри те, сумніваюся, що Крисін з’явиться 1 березня на апеляційне слухання скарги на вирок Шевченківського суду”.

Дикань: “Не знаю, як Крисін потрапив у дитяче відділення, власне, як і те, від чого він там лікується. Можливо, в дорослому відділенні для нього бракує місця, і тому, таку “важливу” людину поклали в дитяче. В будь-якому випадку 1-го березня має відбутися апеляційний розгляд справи щодо Крисіна. І якщо його перебування в клініці слугуватиме підставою для того, щоб не з’явитися на судове засідання, то це, по-перше, спроба ухилення від судочинства, а по-друге, це виглядає якось несерйозно і смішно. Утім, в принципі, для українського судочинства подібні випадки, коли людину починає підводить здоров’я, тільки-но вона потрапляє в суд, стали вже традицією”.

Ми також переповіли Павлу Диканю слова Бориса Тодурова про те, що нині Юрій Крисін в клініці не перебуває. На що адвокат відповів: “Думаю, після всіх цих подій напередодні, адміністрація Інституту серця швиденько випхала звідти Крисіна. Клініці не потрібна така реклама”.

Залишається ще два запитання.

1. Які існують у медичному законодавстві норми, що дозволяють покласти дорослого не екстренно, а на обстеження – в дитяче відділення? І чи існують вони взагалі?

2. Де тепер перебуває Крисін, чи прийде він в суд 1 березня і яку тепер схему придумають його впливові покровителі, щоби «відмазати» Крисіна від відповідальності?

Мирослав Ліскович, Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-