Вакцину від кору розмитнили - скоро розішлють по регіонах

Вакцину від кору розмитнили - скоро розішлють по регіонах

Укрінформ
Частина партії вакцини "Пріорікс" від кору, паротиту, краснухи у кількості 220 тисяч доз вже доставлена ЮНІСЕФ до складів ДП "Укрвакцина" та незабаром буде розподілена в регіони.

Про це на брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на кір сказав директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зважаючи на посилене використання і попит на вакцину, МОЗ та ЮНІСЕФ здійснили прискорену доставку вакцин у кількості 220 тисяч доз, які були закуплені за державний кошт. Наразі вакцина доставлена в аеропорт "Бориспіль", розмитнена і перебуває на складі "Укрвакцини". Невдовзі буде доставлена в регіони", - сказав Курпіта.

Він також повідомив, що останнім часом в ЗМІ з'явилися повідомлення, що Держлікслужба заборонила вакцину "Пріорікс". За словами Курпіти, заборона стосувалася партії вакцини італійського виробництва і російського фасування, яка потрапила в приватну аптечну мережу двох українських міст. Курпіта наголосив, що до Держлікслужби з приводу цієї вакцини звернувся сам виробник вакцини "Пріорікс".

Читайте також: Супрун сказала, коли між регіонами розподілять вакцини від кору

"На приватний ринок Одеси та Сум надійшла вакцина, яка була призначена для ринку Росії. Це італійський виробник з російським фасуванням. Ця вакцина надійшла в Україну поза межами компетенції  МОЗ, незареєстрована і немає права застосовуватися. Реалізовувалася не через комунальні та приватні  медзаклади, а через приватну мережу. По суті, це є контрабанда. Компанія-виробник самостійно звернулася  зі скаргою до Держлікслужби, яка виявивши цей факт дала розпорядження вилучити її з обігу та припинити використання. Розпорядження про заборону було видано 15 лютого, ми не можемо визначити якість цієї вакцини через відсутність відповідних документів.  З точки зору безпеки пацієнтів це рішення було правильним і воно не стосується вакцини, яка була поставлена в межах державних закупівель МОЗ", - сказав Курпіта.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-