23 лютого: народний календар і астровісник

23 лютого: народний календар і астровісник

1353
Укрінформ
Сьогодні Прохора Зимооха і Харлампія Весновія; боремося з чумою свиней і утримуємося від покупок. 

Сьогодні Прохора і Харлампія. Преподобний Прохір жив у 12 столітті й був ченцем Києво-Печерського монастиря. Прославився він тим, що під час голоду виготовляв власноруч хлібці з лободи і роздавав їх люду, за що його прозвали Прохором Лободником. Святого Прохора називали Весновієм і Зимоохом. Селяни казали: «На Прохора лютий бушує, але все одно – весну чує». За народними прикметами, якщо 23, 24, 25 лютого іній на деревах, то слід чекати дощ на Мокія Мокрого (24 травня), а це означає, що все літо буде «мокрим». «Прохір – на тепло повернув». «До Прохора стара охала: «Ой, студено!», прийшов Прохір та Влас: «Невже скоро весна у нас?»

У слов’ян святий Харлампій був покровителем худоби і хвороб, зокрема чуми. Болгари називали цей день «Хараланбей», а македонці – «Чумінден», «Чумінскі празник». Цього дня маржинку кропили освяченою водою, а також пекли спеціальні паляниці, які щедро змащували медом. Ними пригощали подорожніх, щоб «чума наїлась».

Ще цей день називали «мишачим днем». До речі, у зв’язку з зимовими паводками на Західній Україні, популяція українських мишей суттєво зменшилась. Тож пшениця може спокійно собі рости, коти – спати, а захисники мишей – влаштовувати акції протесту.

Іменинники сьогодні Прохор, Ганна, Галина, Валентина.

Триває місячна соната. Сьогодні 8-ий і 9-ий місячні дні. Час допитливих, цікавих і просто тих, хто звик стромляти носа не в свої справи. Квадрат Місяця до Меркурія тихенько підказує, що не всьому варто довіряти. Ймовірні обман і миттєвості глибокої власної омани. Якісь слова можуть бути сказані в стані глибокого роздратування. Може виникнути плутанина, суєта, нечесна конкуренція. Місяць у Близнюках спонукатиме до мінливості настрою, нестабільністі момента, але й підкаже тактику: нешаблонне мислення, психологічну гнучкість, маневреність, почуття гумору. Відкладіть підписання важливих документів і купівлю дорогих речей.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1945 році: -21,7; а найтеплішим у 1998 –  +11,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-