МВС залишає суди під охороною поліції й Нацгвардії

МВС залишає суди під охороною поліції й Нацгвардії

Заява
1997
Укрінформ
Міністерство внутрішніх справ України повідомляє, що інформація, розповсюджена у ЗМІ, щодо начебто зняття охорони підрозділами Національної гвардії України з приміщення Шевченківського районного суду у м. Києві, не відповідає дійсності.

Про це йдеться на сайті МВС.

 “Наразі там військовослужбовці Національної гвардії продовжують нести службу. Протягом дня було проведено заміну гвардійців на цьому об'єкті, відповідно до плану організації чергування. Міністерство внутрішніх справ закликає уповноважені органи, зокрема Державну судову адміністрацію та Вищу раду правосуддя, виконати свої обов’язки відповідно до ст. 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», і якомога швидше створити спеціальну незалежну службу охорони судів”, - йдеться у оприлюдненій офіційній позиції відомства.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ як політична фігура має підстави давати оцінку рішенням органів державної влади, які демотивують працівників та підривають авторитет правоохоронних органів. Тому він, відповідно до обов’язків, буде і надалі захищати законні інтереси особового складу всіх підрозділів системи МВС, зазначили у відомстві.

Читайте також: ВРП вважає тиском заяву Авакова про відмову охороняти суди

Структури МВС – Нацполіція і Нацгвардія – і надалі забезпечуватимуть, відповідно до постанови Кабінету міністрів № 906 від 9 листопада 2015 р. «Про забезпечення охорони судів, інших органів та установ судової системи, а також установ судових експертиз», охорону судів, доки не буде прийняте інше законне рішення і доки не будуть реалізовані в повному обсязі норми ст. 160 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Як повідомлялося, 15 лютого під час обрання запобіжного заходу меру Одеси Геннадію Труханову у подвір'ї Солом'янського райсуду відбулися сутички між представниками добровольчих батальйонів, націоналістичних організацій і правоохоронців. Під час бійки один з правоохоронців зазнав кульового поранення.

19 лютого міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що суддя Шевченківського райсуду відпустив з-під варти чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони суду. 

Він висловив обурення таким рішенням суду і заявив, що ініціюватиме проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-