15 лютого: народний календар і астровісник

15 лютого: народний календар і астровісник

2871
Ukrinform
Сьогодні Стрітення – останнє велике свято зими; закликаємо весну і знову загадуємо бажання.

Стрітення входить до 12 головних свят року і завжди відзначається на 40-ий день після Різдва. Згідно з Євангелієм, маленького Ісуса принесли в Єрусалимський храм для обряду посвячення Богу. Там Богородицю з Немовлям зустрів старець Симеон. Він взяв Ісуса на руки і передрік, що в цій дитині – спасіння для всіх народів. То була радісна і доленосна зустріч.

Зі Стрітенням пов’язана величезна кількість дуже цікавих прикмет. В народі його називали ще Громницями, Зимобором, Зимовою (Вовчою) Богородицею і з ним пов’язували надії на весну. Вважалося, що в цей день зустрічається зима з літом, тому казали: «На Стрітення жупан з кожухом зустрілися». На честь Стрітення в церквах робили відправи, святили воду й свічки. Побутувало повір’я, що «громниці» (посвячені свічки) вельми помічні від грому. Їх запалювали, щоб «грім хату не підпалив», а також давали в руки тим, хто помирав. Освяченою в цей день водою лікували хворі місця й пристріт. Навіть чумаків, які вирушали в далеку дорогу, скроплювали стрітенською водою, приказуючи: «Боже тобі поможи!» Якщо під вечір на Стрітення потепліло, то вважалося, що літо перемогло, а тому «зима йде туди, де було літо, а літо йде туди, де була зима». Гуцули вірили що на Громниці святий Юрій випробує на чортах свою зброю і чистить її. Цікава прикмета, яка існувала майже в усіх слов’янських народів: на Стрітення не можна було дивитись на сонце. Була ще й така дитяча приказка: «Йди геть, зима соплива, ходи-но сюди весна красна, гожа!» На Стрітення не різали, не шили, не ткали, не кроїли, аби не родилися «мічені» діти. Вагітні не розчісували волосся, аби в майбутніх діток не були подряпані личка. На Поліссі дівчата з цього дня починали «закликати весну», але робили це тихо і ще по домівках.

Завершення місячного циклу – 30-ий місячний день, новомісяччя і часткове сонячне затемнення, яке відбудеться в знаку Водолія. Підбиваймо підсумки й готуймося до нових сюжетів і нових обставин, адже саме до цього й спонукатиме Водолій. Стіни найміцнішої фортеці можуть несподівано впасти і декому доведеться виходити у «відкритий космос» абсолютно нового життя. До того ж, з 15 лютого Венера формує квадрат з Марсом, а це натякає на певну міжгендерну конфліктність. Але побиватися не варто, шукаймо позитив у тому, що ми поки що різні. Протипоказане все різке: запахи, слова, реакції, рухи. Медитація – гармонія природи. Таланитиме всім, хто пов’язаний з промоцією, словом: журналістам, піарщикам і священикам.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році: -27,3; найтеплішим у 2016 –  +11,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-