Гройсман вимагає пояснити людям, хто блокує доступ до ліків

Гройсман вимагає пояснити людям, хто блокує доступ до ліків

1945
Ukrinform
Кабінет міністрів України наполягає на поглибленні відповідальності Міністерства охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування за виконання державних медичних програм. 

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань закупівлі ліків, забезпечення вакцинами та щодо подальшої реформи системи охорони здоров’я, інформує Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів.

Глава уряду наголосив, що система охорони здоров’я наразі проходить процес фундаментальних змін, але команда Міністерства та місцеві органи мають працювати злагоджено і швидко виявляти проблеми та вирішувати їх. Він зауважив, що це стосується як закупівель ліків і забезпечення зарплат лікарів, так і виконання програм, передусім урядової програми «Доступні ліки». Тим більше, що фінансування всіх видатків з Державного бюджету по лінії системи охорони здоров’я проходить чітко і згідно з планом. Кошти на місцях є.

«Давайте дамо інформацію людям про те, чому вони не мають, приміром, доступу до ліків і хто блокує процес. Ми повинні врегулювати ситуацію. Якщо для цього потрібно рішення уряду – воно буде. Коли ми витрачаємо 6 млрд грн на закупівлі ліків (на рік), я хочу, аби ці ліки закупляли вчасно, а люди мали доступ до ліків. Або ми будемо відповідально відноситися до своїх обов’язків, або працювати не будемо» - запропонував  Гройсман.

Глава уряду запропонував фахівцям МОЗ повну підтримку – передусім, в питаннях необхідних регуляторних рішень. 

«У мене немає сумніву в чистоті намірів медиків, але я наголошую, що працювати потрібно жорстко. Мені вистачає політичної волі ухвалювати рішення», - сказав Гройсман.

Читайте також: "Доступні ліки": перелік препаратів збільшили до 239

Як повідомлялось, наприкінці січня поточного року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагав ретельно розслідувати кожен випадок неналежного виконання програм забезпечення вакцинами та ліками, а також урядової програми «Доступні ліки». Тоді він закликав керівництво Міністерства охорони здоров’я та Державної казначейської служби долучитися до цієї роботи.

Програма «Доступні ліки» стартувала за ініціативи Кабінету міністрів у квітні 2017 року в рамках заявленого урядом курсу на покращення ситуації в системі охорони здоров’я та на зростання тривалості життя українців. Першими трьома програмними нозологіями стали захворювання серцево-судинної системи, діабет та астма. У 2017 році уряд виділив на реалізацію програми загалом більше 700 млн грн. За інформацією МОЗ, минулого року за програмою відпускалися 198 препаратів, кількість виробників – учасників програми перевищила 50, а кількість аптек – учасниць програми перевищила 6,7 тис. За майже 14 млн рецептів пацієнти отримали ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. У лютому МОЗ затвердив розширений перелік ліків по програмі, до якої увійшли 239 препаратів, що на 20% більше, ніж минулого року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-