11 лютого: народний календар і астровісник

11 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині святого Лаврентія; дивимося на дим з комина, наїдаймося ковбас і вітаємо Венеру… ні, не в хутрі – в Рибах

До початку Великого посту, головної події року для християн, залишається рівно тиждень. Сьогоднішня неділя називається м’ясопусною – цього дня віряни востаннє перед постом їли м’ясо, сало, ковбаси.

Інша назва цієї неділі – неділя про Страшний Суд. За християнським віровченням всі вірні колись піддадуться суду – не Конституційному, Верховному чи ще якомусь, а єдиному – Господньому, який є ні чим іншим, як судом Любові. Тут вже й найбільший хабар не допоможе, та й найбагатший олігарх – у прямому сенсі слова, голим як бубон буде.

В Україні цього дня вшановували преподобного Лаврентія, затворника Печерського. Прославився цей святий даром зцілень. Лаврентію молилися люди, котрі мали проблеми з очима. А взагалі, «На Лаврентія то січнем потягне, то березнем повіє»; «І теплом приласкає, і морозом віддубасить». Це дуже влучно характеризувало погоду мінливого лютого. Її підмічали по димові з печі – якщо він йде прямісінько у небо – на мороз; коромислом – на відлигу. Дослухалися до звуків – шумить зимовий ліс – чекай відлиги.

Іменинники сьогодні Лаврентій, Роман.

Сьогодні 26-ий місячний день. Попри те, що він вважається одним із небезпечних, адже через близьке новомісяччя і сонячне затемнення люди можуть бути схильними до конфліктів, поєднання Місяця і Сатурна в знаку Козерога спонукатиме до порядку, організованості, далекоглядності. Маємо дослухатися до думки старших – вони матимуть рацію. І ще одна гарна астрологічна новина: сьогодні Венера переходить у знак Риб і перебуватиме там до 7 березня. Це означає, що настав дуже сприятливий час для справжнього міцного кохання, краси, встановлення нових духовних зв’язків. Нарешті водні знаки можуть хоч подумки прокричати «ура!» Але найбільше відчують всі плюси цих космічних гостин Риби. Їм не раз перехоплюватиме подих від щастя бути поряд зі своїм обранцем/обраницею. Стосується це як неодружених, так і тих, хто перебуває у шлюбі. Цінуйте й любіть тих, хто поруч!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1909 році: -25,0; найтеплішим у 1958 і 1997 роках –  +8,8.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-