Немає гіршого для хабарника, ніж взяти біткоїнами - юрист

Немає гіршого для хабарника, ніж взяти біткоїнами - юрист

Укрінформ
Теза "криптовалюта - це передумова до розвитку корупції" не відповідає дійсності. 

Таку думку озвучив під час прес-конференції в Укрінформі партнер юридичної фірми "Юскутум"  Артем Афян.

"Один з основних міфів про те, що криптовалюта - це дуже гарно для корупції - він абсолютно не відповідає дійсності. Немає нічого гіршого для хабарника, ніж взяти хабар біткоїном, тому що назавжди це буде викарбувано у блокчейні. І за 10, 15, за 100 років ніхто не змінить того, що ця транзакція була записана, цю інформацію неможливо стерти", - заявив він.

Юрист також назвав позитивним кроком заяву від Нацбанку про статус криптовалюти.

"Те, що зробив Нацбанк, цей лист дозволив закрити кілька кримінальних справ. Теза, що криптовалюта не є грошовим сурогатом, достатньо очевидна, але тільки, коли вона прозвучала "з вуст" Нацбанку, це одразу закрило кілька справ, які тягнулись кілька років. Потрібно обрати один з можливих способів інтерпретації того, чим є криптовалюти у сучасній українській правовій системі - ось так стоїть завдання. Не легалізувати, не описати, а обрати один зі способів", - зазначив юрист.

Читайте також: Спецслужби викрили "ферми" криптовалют, що фінансували терористів "Л/ДНР"

За словами Афяна, окремо можна виділити проблему неможливості проведення операцій з криптовалютами юридичним особам.

"Не потрібно це рівняти з тим, що це треба легалізовувати, це не азартні ігри. Україні треба рухатись в глобальному тренді, більшість країн вводять таке поняття як "цифрові активи" - різновид нематеріальних активів, тобто, все те, що існує виключно в цифровому світі", - додав він.

Як повідомляли у НБУ, криптовалюта не може бути визнана грошима у трактуванні українського законодавства, не може бути визнана валютою або законним платіжним засобом іноземної держави та не є валютною цінністю в трактуванні валютного законодавства. Також Нацбанк не визнає криптовалюту електронними грошима, криптовалюта не може бути цінним папером та не визнається грошовим сурогатом (згідно з його визначенням у Законі України "Про Національний банк України").

Таким чином, незважаючи на існування в світі численних практик використання криптовалют у якості міри вартості, засобу обміну та накопичення, її складна правова природа не дозволяє ототожнити її з будь-яким із суміжних понять (грошові кошти, валюта, валютна цінність, законний платіжний засіб, електронні гроші, цінні папери, грошовий сурогат тощо).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-