Рівень планової вакцинації проти кору за рік зріс удвічі

Рівень планової вакцинації проти кору за рік зріс удвічі

Укрінформ
Рівень планової вакцинації проти кору в Україні протягом 2017 року зріс більш як удвічі порівняно з 2016 роком. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я. 

"За 12 місяців 2017 року по всій Україні згідно з календарем щеплень було вакциновано 93,3% дітей першою дозою вакцини (в 1 рік) і 90,7% дітей другою дозою (у 6 років). Для порівняння, у 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком - 45,5% дітей віком 1 рік та 32,1% дітей віком 6 років", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за зведеною оцінкою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2016 році Україна була на третьому місці у світі серед країн із найнижчими показниками охоплень щепленням від кору.

Читайте також: Від серпня на кір захворіли близько 6,5 тисяч осіб – Супрун

В Україні з вересня 2017 року тривають заходи з посиленої вакцинації проти кору – коли планова імунізація поєднується з активним залученням батьків з дітьми, які з різних причин не отримали щеплення у попередні роки. Менш як за п’ять місяців, станом на середину січня, в рамках посиленої імунізації було провакциновано 64,7% дітей, що вчасно не отримали першу дозу вакцини, та 72,2% дітей, котрі пропустили другу дозу вакцини.

У Міністерстві стверджують, що попит на вакцини зростає. Так, за один тиждень у січні використовується в середньому на 35% доз вакцин більше, ніж за аналогічний період у серпні, і на 25% більше, ніж на початку заходів із посиленої імунізації.

Основною причиною спалаху кору в Україні у Міністерстві називають низький рівень охоплення щепленнями у попередні роки. Для створення колективного імунітету та подолання кору, 95-98% дітей та дорослих мають бути захищені щепленнями. Наразі Україна наблизилась до цієї цифри у плановій вакцинації.

Водночас на тлі підвищення охоплень вакцинацією проти кору залишається низьким рівень вакцинації від інших небезпечних хвороб, зокрема, дифтерії, правцю та кашлюку. 

За даними МОЗ, у 2017 році лише 51% дітей віком 18 місяців отримали три дози вакцини проти дифтерії, правцю та кашлюку АКДП, 44,8% дорослих були захищені від дифтерії вакциною АДП-М. Вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а й дорослим (ревакцинація кожні 10 років).

Наразі в Україні наявно більше 9 млн доз вакцин проти дифтерії для дітей та дорослих. Вакцинація проти дифтерії та правцю безкоштовна для дітей і дорослих.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-