30 січня: народний календар і астровісник

30 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Прийшов Антін, хитрий з усіх сторін; печемо колобки і шукаємо подвійне дно.

Католики згадують сьогодні святу Мартину Римську – мученицю ІІІ століття, покровительку Риму, а християни східного обряду – преподобного Антонія Великого – одного зі стовпів християнського чернецтва, чия мудрість крізь віки світить з неодмінною силою, надихаючи на духовні подвиги нинішніх немічних подвижників. Якось один із ченців запитав Антонія: «Що мені робити?» Антоній відповів йому: «Не сподівайся на свою праведність, не шкодуй про те, що минуло, і приборкуй язик і черево».

У народі цей день називали Антоном-перезимником, а також Антоніною-половинкою. Закінчувався холодний січень, половина зими вже була позаду, попереду вже ледь-ледь визирала весна, але все одно, довіри до погоди не було. Тому й казали: «Хитрий Антін з усіх сторін», «Прийшла Антоніна – зими половина». Підмічали погоду: «Якщо вночі місяць обгородився хмарами – на вітер», «Розкаркалося гайвороння – невдовзі збереться метелиця». Цього дня зазвичай пекли толокняні колобки, що символізували сонце. В муку додавали яйце, вершкове масло, сіль, молоко, формували невеличкі кругленькі булочки й випікали. А ще продовжували боротися з вроками. Брали гострого серпа й поперек доріжки, що вела до оселі, креслили лінію, тобто «відсікали» все лихе.

Іменинники сьогодні Антоній та Антоніна.

Завтра на нас чекає повне місячне затемнення, а сьогодні – 14-ий і 15-ий місячні дні. До обіду час більш-менш сприятливий, енергетично позитивний і можна сказати – вирішальний в плані ухвалення доленосних рішень. Якщо ви пропустите певну мить – втратите нехай і не все, але майже весь наступний місяць. В жодному разі не можна відпочивати. Маєте займатися якимись справами. Але друга половина дня, яка наблизить нас до повномісяччя й затемнення, матиме дуже несприятливу енергетику, тому важливі зустрічі, консультації, подорожі ліпше відкласти. Чимало сюжетів доби матимуть «подвійне дно». Заява, зроблена цього дня, може виявитись передчасною. Значно зростає небезпека травмування, конфліктів, та всіляких інших ризиків.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1941 році: -25; а найтеплішим у 1983 – +7,1.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-