27 січня: народний календар і астровісник

27 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині святої Ніни; кого поцілує Фортуна, про що варто пам’ятати, а що – забувати.

Сьогодні рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Саме Ніна запровадила в Грузії християнство. За легендою, на це її благословив сам Господь, а Богородиця вручила хрест із виноградної лози. Також за легендою вона була родичкою великомученика Георгія. В Грузії святу Ніну надзвичайно шанують – лише в Тбілісі існує 5 храмів на честь святої, до того ж, Ніно – поширене жіноче ім’я. Мощі святої знаходяться в Бодбійському монастирі в Кахетії – православному серці Грузії. В 1924 році монастир закрила радянська влада, розмістивши там лікарню. Лише в 1991 році обитель відродилася. У Бодбійському монастирі знаходиться ще одна святиня – мироточива ікона Іверської Божої Матері. На іконі видніються сліди від порізів скальпеля – тривалий час святиня правила за операційний стіл. Святій рівноапостольній Ніні моляться не тільки ті, хто має ім’я святої, але й усі, хто дотичний до просвітництва, навчання. Просять її і про зцілення від різноманітних хвороб – як тілесних, так і душевних.

Прикмети на сьогодні такі: «Сіра ворона при заході сонця самотиною сидить на верхівці найвищого дерева – чекай лютого морозу»; «Раннього морозяного вечора дружно розспівалися півні – до відлиги».

З іменинами вітайте Ніну, а також Павла, Адама, Сергія, Іпата, Веніаміна, Марка.

Нині 11-ий і 12-ий місячні дні. Місяць у Близнюках створить чарівну і невимушену атмосферу для відпочинку. Маємо бути мобільними, дружелюбними, терпимими. Не варто сьогодні залишатися на самоті й віддаватися спогадам про щось негативне й сумне. «Що було, минуло…» Не ятріть собі намарно душу! Гарний час для побачень, зустрічей, примирення, розумних розваг, творчості. Істотно зменшаться ризики, а помилки не будуть надто критичними. Якщо дослухатиметесь до власного серця – матимете велику вдачу. Фортуна вас не тільки обійме і поцілує, але й візьме за ручку і поведе за собою. Втім, нехай це не затьмарить вашого розуму – пам’ятайте, що за три дні – повне місячне затемнення. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1954 році: -24,7; а найтеплішим у 1902 – +7,7.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-