25 січня: народний календар і астровісник

25 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Тетяни і Савиндан; коли прилетять птахи і чи варто доганяти чужий потяг.

Сьогодні мучениці Тетяни, а також святителя Сави, архієпископа Сербського. Тетяна народилася в родині знаного римського сановника, котрий таємно сповідував християнство. Дівчина відмовилася виходити заміж, була висвячена в дияконіси і присвятила все своє подальше життя служінню братам і сестрам по вірі. Коли почалися гоніння на християн за часів малолітнього імператора Александра Севера, її було схоплено разом з іншими християнами і піддано різним жахливим тортурам, про які власне можна прочитати в «житії» святої. Стоячи на межі між життям і смертю, мучениця лише молилася про прощення мучителів.

Ім’я Тетяна – римське, походить від імені легендарного сабінського царя Тіта Татія й означає «повелителька». Жінки, які мають ім’я Тетяна, поєднують в собі чарівну жіночність, м’якість, але, коли треба, можуть показати залізний характер і витримку. Що стосується Сави, то в Сербії він вважається найшановнішим святим. Його ім’ям називають все, що завгодно: від шкіл і лікарень до сорту хліба, а нинішній день – Савиндан – теж названо на його честь.

Цього дня селяни підмічали: «Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно, то влітку дощитиме». Або: «З’являються навколо сонця чи місяця райдужні кола – найближчої доби погода погіршиться».

Іменинниці сьогодні всі Тетяни.

Сьогодні 9-ий і 10-ий місячні дні. Працьовитий і наполегливий Тілець невтомно тягтиме плуга, вправно утримуючи нашу увагу на практичній стороні справ. Добрий час для аналітичної роботи, дослідницької діяльності. Не ломімося в намальовані двері та не наздоганяймо потяг, що вже пішов – натомість пошукаймо чогось іншого: можливо, нам зовсім в інший бік. Якщо зваляться якісь клопоти – почніть із найбільших – малі самі відпадуть. Думайте не про волосся, а про голову. Коли голова порятована, то й волосся ціле. Забудьте поразницьку приповідку: «Добре там, де нас немає». Вірте, що добре саме там, де є ви, - і так воно й буде. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1892 році: -25,6; а найтеплішим у 1993 –  +6,5.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-