Зі

Зі "злісних аліментників" торік стягнули 2,4 мільярда

Укрінформ
Державна виконавча служба у минулому році стягнула 2,4 млрд грн заборгованості з неплатників аліментів на користь 576 тисяч дітей. 

Про це розповів під час прес-конференції заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У 2017 році державними виконавцями Мін'юсту стягнуто понад 2,4 млрд грн на користь 576 тисяч дітей",- сказав Шкляр.

Водночас начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Олексій Воробйов зазначив, що у планах Мін'юсту у 2018 році створити реєстр боржників по аліментах. Посадовець  додав, що це буде своєрідна "дошка ганьби".

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 4 січня підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.

Читайте також: Порошенко підписав закон, що не пустить "злісних аліментників" за кордон

Законом запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Верховна Рада 7 грудня 2017 року ухвалила Закон  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-