22 січня: народний календар і астровісник

22 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Різдвяний понеділок; що могла підсипати в горілку босорканя і хто є найрезультативнішим мисливцем. 

Перший після Водохреща понеділок називався Різдвяним або Святим. Так-так, не дивуйтеся – учора була Різдвяна неділя, а сьогодні такий самий понеділок. Тобто, наші пращури, з одного боку, хоч і починали потроху братися до роботи, але все ніяк не могли розпрощатися з милими серцю різдвяно-новорічними святами. Як правило, в цей день не вживали м’ясних (хоч і не було посту) страв, але випити чарку дозволялося. З цього приводу жартували: «Святий понеділку, на сварися на мене, що я п’ю горілку». Втім, пити горілку було небезпечно: існувала загроза стати жертвою чаклунів і босоркань: саме в горілку намагалися підсипати чи підлити якоїсь гидоти з лихими намірами, аби звести людину з білого світу. Наприклад на Поліссі вірили, що «даннє» робили з вужа і закладали під нігті, які потім вмочувалися у горілку, якою напували людину. На Київщині основним компонентом був порошок гадюк, ящірок або жаб, в Карпатах – линовище гадюки або корінь матрагіну (народна назва беладони). На Поліссі вірили: щоб захиститися від подібних чар, необхідно було підкласти мізинець під чарку, з якої п’єш: якщо вона тріснула, хтось мав проти тебе лихі наміри. «Дання» вважалося дуже страшною хворобою, яку неодмінно потрібно вишептати якнайшвидше, в іншому разі людина помре. Його лікували за допомогою наговореної води, якою напували та вмивали хворого.

Цього дня наші пращури випускали на прогулянку худобу, аби не застоювалася в стайнях і хлівах. Тому примічали: якщо та одразу повертає до хліва – бути снігам та холоду. Коли ж тварини довго вигулювалися, нюхали повітря, чухалися – сильних морозів не жди.

Іменинники сьогодні Пилип і Іван.

Сьогодні 7 місячна доба. Місяць перебазувався в знак Овна, тому гарантована деяка імпульсивність, а події стануть більш динамічними. Можлива також категоричність і абсолютна нечутливість до напівтонів. Обмежуючими факторами при виконанні певних завдань можуть стати брак часу і професіоналізму. Цього дня не варто започатковувати довготривалі проекти. Втім впадати у відчай з того не треба. Зауважте, що леопардам у шести з семи випадків доводиться прийти ні з чим із полювання. Тигри ще менш успішні. Лише раз із 20 випадків тигр наздоганяє здобич. А найефективнішим є командне полювання: тут лідирують собаки і вовки. А серед одинаків найрезультативнішим мисливцем є бабка. От так! Зловживайте сміхом, а не алкоголем і дайте шанс ароматерапії. Сміх знижує артеріальний тиск, послаблює стрес, а той чи інший аромат просто підвищить настрій.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 році: -26,5; а найтеплішим у 2007 – +8,1.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-