НСТУ організує ярмарок вакансій для скорочених працівників “Суспільного”

НСТУ організує ярмарок вакансій для скорочених працівників “Суспільного”

Укрінформ
Виконавчий директор ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Олександр Лієв вирішив організувати ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення.

Про це повідомляє Суспільне мовлення.

"Ми вже звернулися до Ради Європи з проханням допомогти нам організувати ярмарки вакансій в регіонах України. У тих філіях, де вивільнення буде в найбільшій кількості, ми обов’язково проведемо такі ярмарки: запросимо у філії роботодавців, які прийшли б розповісти про свої вакансії, а також проведемо роз’яснювальну, консультаційну роботу серед працівників. Ми хочемо допомогти людям працевлаштуватися максимально швидко і зробимо все, щоб вони знали про свої можливості на ринку праці зараз", – сказав Лієв.

НСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

За словами заступника голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка, станом на сьогодні зареєстровано понад 80 тисяч вакансій, багато з яких відповідають посадам, що будуть скорочені в НСТУ.

"Якщо розглянути запити на фахівців, то майже 800 запитів – це телекомунікаційні послуги, наступні професії – це наукова та науково-технічна діяльність – 1315 вакансій по всій Україні, а у сфері державного управління – 5593 вакансії. Зараз у ПАТ "НСТУ" відбувається скорочення адміністративного персоналу, бухгалтерів, обслуговуючого персоналу, і на сьогодні у нас є такі вакансії, є велика потреба в бухгалтерах, охоронниках, обслуговуючому персоналі", - уточнив Кравченко.

Читайте також: Рева каже, що економіка позбулась 300 тисяч тіньовиків

Лієв також презентував затверджений правлінням комплекс заходів задля пом’якшення наслідків скорочення штату.

Комплекс складається з семи кроків:

- протягом лютого-березня 2018 року працівникам, що отримали письмове попередження про скорочення, нададуть один на тиждень додатковий оплачуваний вихідний для пошуку роботи;

- працівникам, котрі отримали письмові пропозиції адміністрації звільнитись за угодою сторін у період з 1 по 28 лютого, здійснять виплату двох посадових окладів при звільненні;

- за сприяння Ради Європи протягом лютого-березня 2018 року відбудуться щонайменше три ярмарки вакансій у регіонах, де вивільняється найбільша кількість працівників;

- до 1 квітня працівникам щоденно надаватиме консультацію представник профкому первинної профспілкової організації ПАТ "НСТУ", для цього такий представник звільняється від основної роботи зі збереженням заробітної платні;

- працюватиме "гаряча лінія" для надання юридичних консультацій працівникам;

- працівникам, які отримали письмове попередження про скорочення, запропонують усі наявні у ПАТ "НСТУ" (центральній дирекції та філіях) вакантні посади;

- представників профспілкових організацій залучать до складу комісій з визначення переважного права на залишення на роботі працівників, що підлягають переведенню/звільненню та попередженню про майбутнє звільнення з роботи.

"Нам необхідно оптимізувати структуру, прибрати дублювання управлінських ланок та адміністративних функцій, щоб ефективно використовувати наявні кошти. Щоб із зовсім окремих, колись державних телерадіокомпаній побудувати одну єдину – Суспільну, з уніфікованим механізмом роботи, нам потрібно пройти цей процес скорочення. Проте ми не повинні забути про тих працівників, які будуть звільненні при скороченні, тож ми розробили цю низку заходів, щоб допомогти їм знайти нову роботу", – пояснив Лієв.

Планується, що на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087. До квітня штат НСТУ оптимізують на понад 3 тис. посад. У кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-