В Україні від кору померла ще одна людина - МОЗ

В Україні від кору померла ще одна людина - МОЗ

Укрінформ
З початку року в Україні зафіксована друга смерть від кору.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров'я у мережі Facebook.

"Стало відомо про ще одну смерть від кору: померла доросла людина. Відтак, у новому році від кору в Україні померли вже двоє людей", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що специфічного лікування від кору немає, але захворювання можна попередити, зробивши вакцинацію. На кір хворіють не лише діти, а й дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення.

Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура,  головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота.

На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Читайте також: У Польщі на кір захворіли шестеро українських заробітчан

Як повідомляв Укрінформ, дорослий пацієнт Одеської клінічної інфекційної лікарні помер від кору - це вже другий летальний випадок з початку року.

В Україні з початку року на кір захворіло 1 тис. 285 осіб. Спалах кору виник в Україні у 2017 році. За минулий рік на кір захворіло 4782 людей. 70% з них не були вакциновані, померло 5 людей, з них троє дітей. У січні 2018-го в Одеській області від кору померла дитина. З вересня 2017 року Міністерство охорони здоров'я проводить посилені заходи щодо вакцинації населення від кору. Так за цей період вакциновано 487 тисяч дітей, що становить 88% від необхідного, порівняно з 45% у 2016 році. За інформацією МОЗ, на сьогодні в Україні наявні  понад 500 тисяч флаконів вакцини КПК (кір, паротит, краснуха), у квітні очікується поставка ще 1 млн доз вакцини, закупленої для України дитячим фондом ЮНІСЕФ за програмою державних закупівель.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-