15 січня: народний календар і астровісник

15 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині Сильвестра; кому допомагає «курячий бог» і дисципліна понад усе.  

Сьогодні святителя Сильвестра, папи Римського. Він жив у ІV столітті й був одним із перших християн, прославлених у лику святителів, а не мучеників. Єпископом став ще за імператора Костянтина, котрий власне і визнав християнську церкву. Саме з Сильвестром пов’язане прийняття Костянтином християнства.

Цей день у давнину називали ще «Курячим празником». На Сильвестра чистили курники, різали чорну курку, щоб «інші добре неслися». Також курник окурювали освяченими на Маковія травами аби кури не хворіли: не сліпнули й не були слабкими на лапи. У курник вішали «курячого бога» – невеличкий камінчик з наскрізним отвором посередині. «Курячий бог» вважався чарівним предметом: за повір’ям, він міг принести власнику оберега щастя і вдачу. До того ж, він мав оберігати людей, тварин і обійстя від злих духів. Інша його назва – «собачий бог». Дітям на Сильвестра дарували нові іграшки – півників із глини.

А ще передбачали майбутню погоду: чистили 12 цибулин (намагаючись при цьому не плакати), на кожну насипали дрібку солі й залишали на ніч у печі. Вранці дивилися: яка за ліком цибулина мокра – той місяць буде дощовим.

Іменинники сьогодні Серафим, Уляна, Сергій.

Сьогодні 28-ий місячний день, Місяць «на найвищому рівні» зустрінеться з Меркурієм у Козерогу. Тож варто дотримуватися ієрархії, етикету і протоколу, а також пам’ятати про дисципліну. Псевдодемократичність, шароварне панібратство цього дня не в тренді. Вдалий день для співбесіди, налагодження ділових взаємин. Вірогідним є підписання важливого закону, наказу, появи інструкції чи якогось іншого документа. Актуальним буде обговорення стратегічних програм, графіків роботи, кадрових питань.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1896 році: -24,3; а найтеплішим у 2007 – +8,4.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-