Накопичувальна пенсійна система не збільшить податки — Розенко

Накопичувальна пенсійна система не збільшить податки — Розенко

1278
Ukrinform
Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення не призведе до збільшення розміру податків ні для працівників, ні для їх роботодавців. 

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал.

"Головне - ні для роботодавців, ні для працівників  розмір їх податків не збільшиться. За рахунок перерозподілу коштів, я думаю, ми знайдемо механізм", - сказав Розенко.

Він підкреслив, що в Україні прийняте політичне рішення щодо запровадження з 1 січня 2019 року накопичувальної системи. "Я вважаю, що це буде поворотним моментом для пенсійної системи", - сказав урядовець.

За словами Розенка, є кілька механізмів формування внесків до накопичувальної системи. "Це персональні внески людей, плюс у нас є ресурс, який можна використовувати за рахунок перерозподілу нинішніх податків. Наприклад, ми можемо на певну суму зменшити податок на дохід фізичних осіб і спрямувати цю суму в накопичувальну пенсійну систему. Або зменшити ставку єдиного соціального внеску - це теж може бути одним з варіантів", - пояснив віце-прем’єр.

Читайте також: Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду - майже 354 мільярди

Розенко також вважає за доцільне вже зараз більш активно використовувати механізм недержавного пенсійного страхування, щоб отримувати вищу пенсію в майбутньому.

"Недержавне пенсійне страхування вже діє. Будь-яка людина може вже сьогодні вибрати недержавний пенсійний фонд і самостійно вносити туди кошти. І я закликаю людей більш активно використовувати цей механізм, щоб не бути залежним від держави в майбутньому. Так, держава буде фінансувати певний рівень пенсійного забезпечення, але за допомогою недержавних пенсійних фондів можна істотно підвищити собі пенсію. Я не бачу ніяких ризиків щодо системи недержавних пенсійних фондів. Всі цивілізовані країни світу використовують цей механізм", - підсумував віце-прем’єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-