До 20% відміток про щеплення дітей просто куплені - лікар�

До 20% відміток про щеплення дітей просто куплені - лікар

Укрінформ
Після закінчення шкільних канікул слід очікувати зростання захворюваності на кір, як і на респіраторні захворювання, оскільки діти мають найбільше близьких контактів у колективі.

На цьому наголосив у коментарі Укрінформу доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л.Шупика Федір Лапій.

«Ми повинні зважати на те, як швидко ми виявляємо захворювання, і на те, чи є зараз канікули чи немає. Бо якщо канікули є, то ризики поширення кору зменшуються, бо немає таких тісних контактів, які є в дитячих колективах. Якщо навчання проводиться, то дитина, яка прийшла в заклад з першими проявами кору, інфікує інших дітей. І, звичайно, коли навчання відновиться, швидкість поширення кору зростатиме. Це стандартна ситуація, із  закінченням шкільних канікул у нас узагалі зросте захворюваність на застуди, грип і кір також, бо кір, як і так звані простуди, передається повітряно-крапельним шляхом», - сказав Лапій.

У подальшому, за його словами, протягом перших місяців 2018 року, захворюваність на кір  зростатиме, і батькам потрібно вакцинувати дітей, якщо така імунізація не була проведена вчасно, згідно з календарем щеплень

Читайте також: За рік захворюваність на кір в Україні зросла у 43 рази

«Передусім батьки повинні звернути увагу на те, чи вакцинована їхня дитина. Батьки точно знають, чи була вакцинована їх дитина, чи ні. Бо вони могли домовитися з медперсоналом і зробити фіктивну вакцинацію. На превеликий жаль, будуть нові випадки кору, на превеликий жаль, будуть нові смертельні випадки кору. Бо кір - хвороба, яка забирає життя: чим більше буде хворих, тим більше буде у співвідношенні і померлих. Звичайно, ми можемо зменшити кількість випадків і захворюваності, і смертності, якщо будемо проводити вакцинацію», - зазначив Лапій.

Він розповів, що в його практиці вже були випадки, коли батьки сплачували медпрацівникам за відмітки про зроблене дитині щеплення, а насправді щеплення не робили. Тобто відмітка в календарі щеплень про проведену вакцинацію є, але по факту її дитині не було проведено.

«Нещодавно у мене була 10-річна дитина, першу вакцинацію КПК вона пройшла в серпні 2017 року, а до того вони мали фіктивну вакцинацію перед школою. Мама сама зізналася, що вони заплатили медсестрі, і медсестра зробила відповідну помітку. Тепер ці батьки реально вакцинували дитину, вони вирішили вакцинуватися саме через смертельні випадки від кору, зростає захворюваність на кір, і вони змінили свою думку щодо інфекції», - сказав Лапій.

За його словами, практика отримання фіктивних довідок про вакцинацію поширена. І хоча достовірної статистики з цього приводу зібрати неможливо, сам фахівець оцінює рівень фіктивної вакцинації у 15-20%. Тобто 15-20% дітей, які мають довідку про проведене щеплення, насправді його не отримували.

Лікар зауважив, що батьки часто вдаються до хибних виправдань відмови у вакцинації дітей - таких як алергія на певні продукти (шоколад або цитрусові), яка жодним чином не впливає на результати щеплення.

За його словами, ризик захворіти на кір є як у дітей, так і в дорослих, і думка про те, що діти нібито легше переносять це захворювання, не відповідає дійсності. Втім, хворого потрібно якнайшвидше ізолювати від здорових людей, і в разі потреби госпіталізувати.

«Кір починається як звичайна застуда - температура, нежить, кашель. І в даному випадку  відрізнити її від вірусу парагрипу або аденовірусу достатньо складно. Коли з'являється висип, тоді вже можна говорити про кір. Якщо стан пацієнта важкий, температура не контролюється, є болючий кашель, задишка, порушення свідомості, судоми, незалежно від того, кір це чи інша хвороба, дитина або доросла людина має бути оглянута медиком. Потрібно якнайшвидше ізолювати хворого, щоб захворювання не розповсюджувалося на здорових людей. Також захворювання на кір може ускладнюватися бактеріальною інфекцією, яка викликає отит чи пневмонію. Антибактеріальна терапія в цих випадках призначається лікарем», - наголосив експерт.

Наразі в Україні доступна комбінована вакцина від кору, паротиту, краснухи (КПК) для дітей. За даними МОЗ, станом  на 1 грудня 2017 року по регіонах України в наявності є 637 тис. 413 доз вакцини «Пріорікс». 

З минулого року в Україні реєструються випадки захворювання на кір як серед дітей, так і серед дорослих. У вересні 2017 року Міністерство охорони здоров'я затвердило План заходів щодо організації підготовки та проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кору, який, зокрема включає створення регіональних оперативних штабів (комісій) з питань щодо реагування на епідситуацію з кору, визначення на рівні лікувально-профілактичних закладів, районів, міст, областей кількості дітей від 12 місяців до 8 років 11 місяців 29 днів, які підлягають охопленню щепленням проти кору тощо. 

Як повідомляв Укрінформ, на сьогодні у Київській міській дитячій клінічній інфекційній лікарні перебувають 14 дітей, хворих на кір. Дванадцять із них поступили до стаціонару з початку цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-